Ostatni dzień wakacyjnych turniejów ,,dzikich drużyn” w piłkę nożną

Czwartek, 29 czerwca to data ostatniego dnia turniejów piłkarskich ,,dzikich drużyn” inaugurujących ,,Sportowe Wakacje w Mieście 2023”. Tym razem na boisko wybiegli najmłodsi zawodnicy i zawodniczki. Do rywalizacji przystąpiło blisko 40 początkujących piłkarzy z roczników 2016/17 i młodsi.

W rozgrywkach brały udział 4 zespoły: AMP Ostrołęka I, AMP Ostrołęka II, APN Ostrołęka oraz AP Lelis. Drużyny grały formułą ,,każdy z każdym”. Organizatorzy postanowili, że wszystkie ekipy zmierzą się ze sobą dwukrotnie, tak więc każdy zespół miał do rozegrania 6 spotkań, które trwały po 10 minut.

Piłkarki i piłkarze w tym wieku zaprezentowali radosną odmianę futbolu, czego potwierdzeniem są 53 bramki, które padły w 12 meczach. To jeszcze nie czas na naukę założeń taktycznych, to przede wszystkim okres cieszenia się i świetnej zabawy z gry piłkę. I tak właśnie było w trakcie trwania czwartkowych rozgrywek. Panowała jedna ogólna zasada: wszyscy bronimy, wszyscy atakujemy.

Najlepszą drużyną okazała się Akademia Młodego Piłkarza Ostrołęka I, która podczas turnieju odniosła komplet zwycięstw. Drugie miejsce padło łupem Akademii Piłkarskiej Lelis, a na trzeciej pozycji uplasował się APN Ostrołęka. Czwarte miejsce wywalczyła ekipa Akademii Młodego Piłkarza Ostrołęka II.

Dla wszystkich uczestników Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik ufundował pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe.

Wielkie gratulacje za wspaniałą postawę dla wszystkich uczestników i serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych turniejach i zajęciach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Rekomendowane artykuły