Drugie nauczanie gry w tenisa ziemnego przeszło do historii

W dniach 25-29 lipca na kortach przy ulicy Hallera 10 dzieci i młodzież z naszego miasta miały szansę uczestniczyć w nauce gry w tenisa ziemnego. Tym razem szkolenie przeprowadził instruktor MZOSTiIT, który wraz z pokaźną grupą młodzieży pracował nad ich rozwojem.


W zajęciach, oprócz czynności tenisowych, można było zauważyć sporo ćwiczeń ogólnorozwojowych, które znakomicie wpływają na progres dziecka.

Tenis jeśli chodzi o aspekt techniczny jest jednym z najtrudniejszych sportów ale młodzi uczestnicy znakomicie przyswajali wiedzę i po pięciodniowym procesie nauki potrafili wykonać podstawowe uderzenia jakimi są forehand i backhand. Po zakończeniu ostatnich zajęć każdy z młodych adeptów tenisa otrzymał ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika pamiątkowe medale oraz nagrody. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za zaangażowanie oraz niezwykle przyjazną postawę jaką zaprezentowali podczas trwania kształcenia.

Na okres wakacyjny przewidziano jeszcze dwa terminy zajęć z tenisa ziemnego:
– 1-5 sierpnia  z instruktorem OST
– 16-19 sierpnia z instruktorem MZOSTiIT.

Treningi odbywały się w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w pozostałych wydarzeniach przygotowanych w ramach tej inicjatywy.

Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział w zajęciach jest bezpłatny.

 

 

 

Rekomendowane artykuły