Nauka pływania oraz gra w bowling zakończone

Dobiegły końca lipcowe zajęcia przygotowane dla dzieci i młodzieży przez Park Wodny. Od poniedziałku do piątku w godzinach porannych młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych zajęć z instruktorem pływania.

Pływanie to jeden z najbardziej ogólnorozwojowych sportów, ponieważ podczas wykonywania tej czynności zaangażowane są wszystkie partie ciała. Lekcje były niezwykle wartościowe i pożyteczne szczególnie w okresie wakacyjnym, gdy decydujemy się na spędzanie wolnego czasu nad wodą. Przy dosyć często występujących upałach wypoczynek w wodzie jest jedną z najlepszych form relaksu i ochłodzenia organizmu. Należy jednak pamiętać, że woda to zdradliwy i niebezpieczny żywioł, tak więc tym bardziej warto było wysłać swoją pociechę na lekcje z instruktorem.

Młodzież, która po wyczerpującej nauce pływania zachowała resztki energii, mogła w każdy poniedziałek, środę oraz piątek spróbować swoich sił w bowlingu. Gra w bowling to znakomita rozrywka dla każdego, a po za tym uczy m.in. precyzji czy też koncentracji. Może w niedalekiej przyszłości część uczestników zasili szeregi Ostrołęckiego Klubu Bowlingowego.

Po zakończeniu lekcji pływania i gry w bowling młodzież otrzymała pamiątkowe medale oraz nagrody, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych zajęciach oraz wydarzeniach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”.

Rekomendowane artykuły