Mateusz Masalski zwycięzcą turnieju szachowego

21 lutego Park Wodny w Ostrołęce był miejscem rozgrywania turnieju szachowego dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika oraz Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego.

W zmaganiach wzięło udział ponad 30 młodych szachistek i szachistów. Turniej był podsumowaniem nauczania z gry w szachy, które w trakcie trwania ferii zimowych odbywa się w Parku Wodnym. Uczestnicy mogli wykorzystać umiejętności oraz zagrania, których dotychczas nauczyli się podczas szkolenia. Na twarzach zawodników widać było wzmożoną koncentrację oraz pełne skupienie. Każdy ruch był niezwykle przemyślany, nikt nie chciał popełnić choćby najmniejszego błędu. Całe zawody oglądało się naprawdę z dużym zaciekawieniem i przyjemnością.

Po 7 rozegranych rundach najlepszy w gronie startujących okazał się Mateusz Masalski. Na drugim stopniu podium stanął Jakub Krystosik, a trzecie miejsce padło łupem Damiana Arcichowskiego.

Dzięki znakomitej postawie wszystkich uczestników turniej stał na bardzo dobrym poziomie, dlatego też młodym adeptom tego sportu należą się wielkie brawa.

Każdy zawodnik biorący udział w aktywności zorganizowanej w ramach ,,Ferii na sportowo 2023” otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową.

Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział w turnieju był bezpłatny.

 

Rekomendowane artykuły