Turniej ,,Dzikich Drużyn” w piłkę siatkową

20 lutego odbył się turniej ,,Dzikich Drużyn” w piłkę siatkową pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego.

Zawody zorganizowane w ramach ,,Ferii na sportowo 2023” rozegrano w Hali Sportowo-Widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia.

Do rywalizacji przystąpiły dwie ekipy – Kapucynki i Siatkarze z Ohio. Po konsultacjach z kapitanami obu zespołów zadecydowano, że tryumfatora turnieju wyłoni dwumecz. Pierwsze spotkanie zakończyło się pewnym zwycięstwem Kapucynek 2:0 (do 16 i 23).

O wiele ciekawiej było w drugim starciu. Doskonale ten mecz rozpoczęli Siatkarze z Ohio, którzy wygrali premierową partię 25:19. Set numer dwa to emocjonalny rollercoaster. Przez większość czasu prowadziły Kapucynki, natomiast Siatkarze z Ohio nie składali broni i w końcówce seta dogonili rywali. Zawodnicy Kapucynek wykazali się ogromną determinacją broniąc dwie piłki meczowe i przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Do wyłonienia zwycięzcy tego spotkania potrzebny był trzeci set, który nie przypominał klasycznego tie-breaka, ponieważ został rozegrany do 25. Walka toczyła się punkt za punkt, ale to ekipa Kapucynek zadała ostateczny cios wygrywając tę partię 25:23, a całe spotkanie 2:1. Zwycięstwo w tym meczu oznaczało również tryumf w całym turnieju.

Obie drużyny otrzymały pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, zwycięzcy turnieju dostali także puchar. Uczestnikom należą się ogromne brawa za zaprezentowaną postawę oraz niezwykle przyjacielską i sympatyczną atmosferę, która panowała na siatkarskim parkiecie.

Kapucynki: Maciej Kułas, Bartosz Pawełek, Krystian Białobrzewski, Szymon Majkowski, Adrian Dobkowski, Piotr Świder.

Siatkarze z Ohio: Szymon Jagiełło, Szymon Orzoł, Kacper Samsel, Damian Sędrowski, Przemysław Duszak.

Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział w turnieju był bezpłatny.

Rekomendowane artykuły