Młodzi adepci badmintona zakończyli zajęcia

Za nami koniec kolejnych zajęć organizowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Tym razem szkolenie ukończyli młodzi badmintoniści.

Treningi prowadził klub KS Badminton Ostrołęka, któremu należą się wielkie brawa za promowanie oraz rozwój w naszym mieście tej niezwykle widowiskowej dyscypliny sportu. Zajęcia odbywały się w czwartki, w sali sportowej ZSZ nr 3 przy ulicy Jaracza 5.

Zdolności nabyte podczas zajęć z pewnością zaprocentują nie tylko podczas uprawiania sportu ale również w życiu codziennym młodzieży uczestniczącej w nauczaniu. Treningi badmintona znakomicie oddziałują na zdrowie oraz kondycję fizyczną. Pozwalają nam popracować nad mięśniami nóg, ramion czy też grzbietu. Badminton wpływa pozytywnie na refleks i koncentrację. Osoby, które grają w badmintona są bardziej spostrzegawcze i szybciej podejmują decyzje.

Kursanci w trakcie trwania kształcenia zaprezentowali bardzo duży potencjał. Łatwość przyswajania wiedzy oraz powtarzania zagrań prezentowanych przez trenerów KS Badminton była imponująca. Z pewnością o niektórych usłyszymy jeszcze w przyszłości.

Po zakończeniu cyklu zajęć uczestnicy nauczania otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Wszystkim młodym badmintonistom należą się ogromne brawa za niezwykłe zaangażowanie zaprezentowane podczas treningów.

Rekomendowane artykuły