Wakacyjne nauczanie gry w tenisa ziemnego dobiegło końca

W dniach 16-19 sierpnia odbył się ostatni cykl zajęć z nauki gry w tenisa ziemnego. Szkolenie było jednym z punktów ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. O rozwój młodzieży zadbał instruktor MZOSTiIT.

Treningi, które odbywały się na kortach ziemnych przy ulicy Hallera 10 wzbudziły wśród dzieci i młodzieży duże zainteresowanie. Ten fakt nie może dziwić, ponieważ kursanci dzięki zajęciom mogli odnieść tylko same korzyści. Tenis ziemny jest powszechnie znany jako jeden z najbardziej ogólnorozwojowych sportów na świecie. Podczas uprawiania tej dyscypliny zaangażowane są tak naprawdę wszystkie partie ciała.

Treningi polegały na połączeniu elementów tenisa ziemnego z powszechnie znanymi zabawami ruchowymi. Taki format prowadzenia zajęć przyniósł wiele radości ale przede wszystkim pożytku, ponieważ nawet na pierwszy rzut oka można było zauważyć wśród młodych tenisistów znaczny postęp w aspektach koordynacji, refleksu czy też ogólnej sprawności.

Po zakończeniu ostatniego treningu na uczestników kształcenia czekała nagroda za ciężką pracę oraz zaangażowanie, które zaprezentowali podczas nauczania. Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik ufundował młodym adeptom tenisa pamiątkowe medale oraz nagrody. Serdecznie gratulujemy wszystkim osobom biorącym udział w szkoleniu.

Rekomendowane artykuły