Młodzi biegacze dali czadu

Wydarzeniem towarzyszącym XXVI Półmaratonowi Kurpiowskiemu i IV Kurpiowskiej Dysze był Mini Maraton dla dzieci i młodzieży.

Do rywalizacji na dystansie 2 km przystąpiło blisko 70 młodych adeptów lekkoatletyki. Uczestników podzielono na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2011 i młodsi oraz 2008-2010. Jako pierwsi na starcie ustawili się bohaterowie młodszej kategorii wiekowej. Trasa prowadziła przez tereny Stadionu Miejskiego. O godzinie 9:00 padł strzał sygnalizujący rozpoczęcie wyścigu.

Pierwszy na mecie pojawił się Julian Żerański z czasem 07:35. Julian wyprzedził Macieja Rolkę (07:56), a jako trzeci bieg ukończył Michał Borkowski (08:01). Wśród dziewczynek w tym przedziale wiekowym najlepsza okazała się Amelia Kordel z rezultatem 08:32. Drugie miejsce zajęła Julia Białczak (08:41), a na najniższym stopniu podium stanęła Maja Kordel (08:48). Warto dodać, że najmłodszy uczestnik, który samodzielnie pokonał dystans miał zaledwie 5 lat.

Kilkanaście minut później nadeszła pora by do gry wkroczyli przedstawiciele roczników 2008-2010. W tej kategorii najlepszy okazał się Adam Dzwigała. Tryumfator wbiegł na metę z czasem 08:34. Drugi był Gabriel Kaniucki (09:06), a miejsce trzecie wywalczył Wojciech Jankowski (09:16). W klasyfikacji dziewczynek najszybsza tego dnia była Lila Mielnicka z czasem 08:40. Zdobywczynią drugiego miejsca  została Natalia Nowakowska (09:17), a grono medalistek uzupełniła Nela Mielnicka (09:24).

Każdy uczestnik Mini Maratonu dla dzieci i młodzieży otrzymał pamiątkowy medal oraz voucher do Parku Wodnego w Ostrołęce. Trójka najlepszych chłopców oraz dziewczynek w poszczególnych kategoriach wiekowych otrzymała również puchary, dyplomy i dodatkowe nagrody rzeczowe.

Nagrody laureatom wręczyli Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik oraz Pani Anna Dzięgielewska. Wszystkim młody biegaczom należą się ogromne brawa za wspaniałą walkę do ostatnich metrów. Z pewnością część z nich będzie w przyszłości walczyła o końcowe tryumfy w Półmaratonie Kurpiowskim czy Kurpiowskiej Dysze, czego serdecznie im życzymy.