Półmaraton Kurpiowski i Kurpiowska Dycha

XXVI Półmaraton Kurpiowski im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz IV Kurpiowska Dycha już w niedzielę 18 września.

Chęć wystartowania w imprezie wyraziło już blisko 200 osób. Dla wszystkich, którzy chcą wziąć udział w wydarzeniu, a jeszcze się nie zgłosili nic straconego. Organizator przewidział możliwość zapisania się w dniu biegu. Biuro zawodów otwarte będzie od godziny 7:00. Start ostry obu dystansów zaplanowano na godzinę 10:00.

Ambasadorem tegorocznej edycji jest Przemysław Dąbrowski, 14-krotny medalista Mistrzostw Polski na różnych dystansach oraz dwukrotny zwycięzca Półmaratonu Kurpiowskiego w latach 2017-2018.

Sam zawodnik nie krył radości z okazji otrzymania takiej roli:

– Przede wszystkim moim marzeniem było wygrać Półmaraton Kurpiowski, ponieważ pochodzę z tego regionu, jestem przywiązany do tego miejsca. Startowałem w wielu edycjach, zajmowałem trzecie, siódme miejsce, zdarzyło się tak, że byłem nawet dziesiąty. Nie potrafiłem wygrać, a bardzo chciałem tego dokonać. Wreszcie nadszedł rok 2017 gdzie swoją ciężką pracą udało mi się spełnić marzenie o zwycięstwie i ucieszyć tych, którzy przez wiele lat trzymali za mnie kciuki. W tym roku jest mi niezmierni miło, że mogę uczestniczyć w organizacji biegu pełniąc rolę ambasadora.

Przemkowi udało się obronić tytuł w 2018 roku. Rok później stracił go na rzecz Kenijczyka Biwota Wycliffe Kipkorira. Czy w tym roku ponownie wygra zawodnik pochodzący z Borawego? Dowiemy się już w niedzielę.

Wydarzeniem towarzyszącym biegom dorosłych jest Mini Maraton dla dzieci i młodzieży. Zawody podzielono na dwie kategorie wiekowe: roczniki 2011 i młodsi oraz 2008-2010. Każdy uczestnik Mini Maratonu otrzyma pamiątkowy medal, a dodatkowo dla trzech najlepszych chłopców oraz dziewczynek w poszczególnych kategoriach wiekowych przewidziano dyplomy oraz puchary. Udział w Mini Maratonie dla dzieci i młodzieży jest bezpłatny. Zapisy pod linkiem: https://forms.gle/P987u6wHMNBHwncr9.

Zgłosiło się już ponad 50 młodych biegaczy, a limit uczestników wynosi 100 osób. O uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Start biegów o godzinie 9:00.

Wielkie emocje i znakomita zabawa gwarantowane. Wystarczy przyjść 18 września na Stadion Miejski w Ostrołęce i zobaczyć na własne oczy jak wygląda największa impreza biegowa w naszym regionie. Do zobaczenie w niedzielę!

Rekomendowane artykuły