Nico Rychlak zwycięzcą turnieju szachowego

6 lipca, Park Wodny w Ostrołęce był miejscem rozgrywania Turnieju szachowego dla dzieci i młodzieży pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

W zmaganiach wzięło udział ponad 40 młodych szachistek i szachistów. Rozgrywki rozpoczęły się o 10:00, a wyłonienie laureatów trwało ponad 4 godziny. Na twarzach zawodników widać było wzmożoną koncentrację oraz pełne skupienie. Każdy ruch był niezwykle przemyślany, nikt nie chciał popełnić choćby najmniejszego błędu. Całe zawody oglądało się naprawdę z dużym zaciekawieniem i przyjemnością.

Po 7 rozegranych rundach najlepszy w gronie startujących okazał się Nico Rychlak. Na drugim stopniu podium stanął Dominik Pankratjew, a trzecie miejsce wywalczył Paweł Domurad.

Dzięki znakomitej postawie wszystkich uczestników turniej stał na bardzo dobrym poziomie, dlatego też młodym adeptom tego sportu należą się wielkie brawa. Po zakończeniu rozgrywek każdy szachista otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową ufundowaną przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych aktywnościach organizowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Rekomendowane artykuły