Przełajowe zmagania sztafet

Już po raz drugi, w krótkim odstępie czasu najlepsi biegacze z ostrołęckich i okolicznych szkół mierzyli się ze sobą na stadionie miejskim w Ostrołęce. Po rywalizacji indywidualnej przyszła pora na zmagania drużynowe.

Wydarzenie odbyło się w piątek 30 września. Wyścigi wystartowały o godzinie 10:00, a przeprowadzenie całych zawodów zajęło blisko 4 godziny. Rywalizacja w drużynach wymagała od zawodników perfekcyjnej współpracy, odpowiedzialności oraz pełnej koncentracji. Nawet niewielki błąd popełniony przez  poszczególnego zawodnika mógł zaważyć o końcowym rezultacie danej grupy.

Młodzi biegacze nie zawiedli, a kibice zgromadzeni tego dnia na stadionie miejskim naprawdę mogli czuć się usatysfakcjonowani tym co zobaczyli na własne oczy. Poziom zawodów stał na bardzo dobrym poziomie. Piątkowe biegi były eliminacjami do Międzypowiatowych Biegów Przełajowych Sztafet, które odbędą się 12 października. Pięć dni wcześniej, na tym samym szczeblu przeprowadzona zostanie rywalizacja indywidualna. Oba te wydarzenia zostaną rozegrane na stadionie miejskim w Ostrołęce.

Organizatorem zawodów był Szkolny Związek Sportowy w Ostrołęce.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z imprezy.

Rekomendowane artykuły