Grand Prix Polski w ratownictwie wodnym

W sobotę, 8 października do Ostrołęki przyjechali specjaliści w dziedzinie ratownictwa wodnego, by rywalizować w Grand Prix Polski pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Z fantastycznej strony zaprezentowali się zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka prowadzeni przez Dariusza Małkowskiego.

Publiczność zgromadzona w Parku Wodnym w Ostrołęce obejrzała zmagania czołowych zawodników w naszym kraju. Pływacy rywalizowali w kilku konkurencjach. Indywidualnie mogli sprawdzić się w holowaniu manekina na dystansie 50 metrów, ratowaniu manekina w płetwach (100m) oraz ratowaniu manekina z pasem (100m). Czteroosobowe sztafety konkurowały w holowaniu manekina (4×25 m), a także w wyścigu 4 x 50m z pasem ratowniczym. Zawody stały na naprawdę bardzo wysokim poziomie. O tym kto zwycięży w danej konkurencji, często decydowały ułamki sekund.

Fenomenalnie podczas zawodów zaprezentowali się zawodnicy WOPR-OS Ostrołęka. Podopieczni Dariusza Małkowskiego z dorobkiem 9 medali wygrali klasyfikację medalową w kategorii open. Ostrołęczanie nie dali szans rywalom w rywalizacji sztafet, bardzo pewnie wygrywając obie konkurencje. Nasi pływacy potwierdzili swoją dominację również podczas startów indywidualnych. W kategorii ratowanie manekina open (50m) na podium stanęli sami lokalni zawodnicy. Zwyciężył Hubert Nakielski, tuż za jego plecami uplasował się Mateusz Adamowski, a stawkę medalistów uzupełnił Adam Wiśniewski. Niemal bliźniacza sytuacja wydarzyła się w konkurencji ratowanie manekina w płetwach open (100m). Wygrał Hubert Nakielski, drugi był Mateusz Adamowski, a na najniższym stopniu podium stanął kolejny przedstawiciel ostrołęckiej ekipy Kamil Bojarski. Do brązu na tym dystansie w kategorii open Bojarski dorzucił złoto w ratowaniu manekina (50m) wśród juniorów. Imponująco wyglądają również zdobycze medalowe poszczególnych pływaków z naszego miasta. Hubert Nakielski niczym Midas czego się nie dotknął to zamienił w złoto. Łącznie zdobył 5 medali, wszystkie wykonane z najcenniejszego, złotego kruszcu. Kamil Bojarski sobotnie zmagania zakończył z dorobkiem aż sześciu krążków – 4 złotych oraz 2 brązowych. Na szyi Mateusza Adamowskiego zawisło 5 medali – 2 złote i 3 srebrne, a Adamowi Wiśniewskiemu udało się trzykrotnie stanąć na podium, zdobywając 2 złote i jeden brązowy krążek.

Bez wątpienia ozdobą całych zawodów był rekord Polski, który padł w konkurencji ratowanie manekina w płetwach na dystansie 100 metrów. Zawodniczka WOPR Ruda Śląska Natalia Pasek złamała magiczną barierą jednej minuty i z kapitalnym wynikiem 59.76 ustanowiła nowy rekord kraju.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z sobotniego wydarzenia.