Rodzinny Rajd Rowerowy na powitanie lata

Rodzinne Rajdy Rowerowe zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem, co miało miejsce również w sobotę, 17 czerwca.
Pogoda nie wystraszyła rowerzystów i na starcie wydarzenia organizowanego przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce we współpracy z Gminą Rzekuń stanęła pokaźna grupa sympatyków rowerowych wycieczek.
Uczestnicy kilka minut po godz. 10 wyruszyli ze stadionu i udali się w kierunku Nowej Wsi Wschodniej, a następnie Przytuł Starych, gdzie po przejechaniu pierwszych 10 kilometrów zaplanowano postój. Po kilkunastu minutach przerwy na uzupełnienie płynów oraz konserwację rowerów można było ruszać dalej. Uczestnikom pozostało do pokonania 20 kilometrów, gdyż cała trasa rajdu liczyła ich 30.
Cykliści po przejechaniu przez miejscowości Rozwory oraz Zabiele udali się w kierunku Suska Starego, gdzie czekali na nich z poczęstunkiem przedstawiciele gminy Rzekuń, na czele z Wójtem Bartoszem Podolakiem.
Po przerwie do pokonania pozostał już tylko ostatni odcinek trasy prowadzący przez miejscowości Ławy oraz Goworki, z finiszem na plaży miejskiej w Ostrołęce. Uczestnicy w komplecie stawili się w miejscu docelowym.
Po przejechaniu trasy przyszła pora na udekorowanie dzieci oraz młodzieży biorących udział w wydarzeniu. Każdy z nich otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę rzeczową. Młodzi bohaterowie rajdu odebrali upominki z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego, Wójta Gminy Rzekuń Bartosza Podolaka, Wiceprzewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Jakuba Frydryka, radnego Mariusza Łuby oraz zastępcy dyrektora MOSiR w Ostrołęce Roberta Wojdyny.
Niespodzianką dla uczestników był występ taneczny dziewcząt z Bezwahania Dance Center Ostrołęka.
Podczas trwania imprezy panowała niezwykle przyjazna atmosfera, a rowerzystom uśmiech nie schodził z twarzy. Tego typu inicjatywy to dla każdego wspaniała forma aktywnego spędzenia czasu, czy też nawiązania nowych znajomości. Przedział wiekowy był obszerny – od osób starszych po najmłodszych miłośników przejażdżek rowerowych.
Serdecznie zapraszamy na następny Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji pożegnania wakacji, który odbędzie się w niedzielę, 27 sierpnia.

Rekomendowane artykuły