Sportowe wakacje w mieście 2023

26 czerwca startujemy z cyklem bezpłatnych zajęć i turniejów w ramach “Sportowych wakacji w mieście 2023”.

Po raz kolejny dzięki współpracy Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika z miejskimi jednostkami organizacyjnymi i ostrołęckimi klubami sportowymi, dzieci oraz młodzież będą miały okazję skorzystać z szeregu form aktywności fizycznej przez cały okres trwania wakacji.

Wakacje zainaugurują turnieje “dzikich drużyn” z piłki nożnej oraz piłki siatkowej organizowane przez MOSiR. W lipcu młodzi mieszkańcy naszego miasta będą mogli skorzystać z bezpłatnych wejść na pływalnię. W Parku Wodnym bezpłatnie będzie można również pograć w bowling, czy też szachy. Gry i zajęcia tenisowe dla dzieci i młodzieży poprowadzą instruktorzy MOSiR oraz Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego.

Ponadto dzięki Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu WOPR-OS odbędą się niezwykle ważne i pożyteczne warsztaty na temat bezpiecznego pobytu nad wodą, co w okresie wakacyjnym może być szczególnie przydatne. W trakcie trwania warsztatów zaplanowano również pokazy sprzętu ratowniczego, czy też możliwość przejażdżki łodzią ratowniczą.

Okazję sprawdzenia się w kilku dyscyplinach sportowych zapewnią treningi lekkoatletyczne, które prowadzone będą przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Młodzi miłośnicy sportów walki będą mogli podszkolić umiejętności dzięki zajęciom boksu organizowanym przez UMKS Victorię Ostrołęka, treningom kickboxingu z Fight Academy Ostrołęka, czy też lekcjom karate, które przeprowadzi  Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.
Na młodych ostrołęczan czekają również treningi piłki ręcznej z UKS Diament Ostrołęka, treningi piłki siatkowej z UKS Olimp Ostrołęka, zajęcia wieloboju atletycznego z UKS Atleta Ostrołęka oraz treningi badmintona z KS Badminton Ostrołęka. Oprócz zajęć i treningów przygotowano szereg interesujących imprez takich jak turnieje tenisa stołowego, turniej siatkówki plażowej, turniej FIFA 23, Rodzinny Rajd rowerowy i wiele więcej.

Dodatkowo w lipcu, od poniedziałku do piątku będzie można skorzystać z darmowych wejść na sektor (koszykówka, tenis stołowy, siatkówka) Hali Widowisko-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Do dyspozycji młodych sportowców będzie także Hala Sportowa przy ulicy Partyzantów 3 oraz boisko o sztucznej nawierzchni im. Aleksandra Harabasza.

Wszystkie treningi i turnieje będą dostępne dla dzieci i młodzieży bezpłatnie. Zachęcamy do zapoznania się z poszczególnymi propozycjami. W razie chęci zaczerpnięcia dodatkowych informacji prosimy o kontakt pod wskazanymi na poniższych grafikach numerami kontaktowymi.

Rekomendowane artykuły