Rowerzyści wspólnie pożegnali wakacje

W ostatnią niedzielę sierpnia odbył się już trzeci w tym roku Rodzinny rajd rowerowy. Na starcie wydarzenia stanęło blisko 150 miłośników rowerowych wypraw.

Cykliści po potwierdzeniu obecności oraz uroczystym powitaniu wyruszyli w podróż prowadzącą przez malownicze tereny gminy Lelis. W okolicach godziny 10:00 z placu gen. Józefa Bema potężna grupa rowerzystów wystartowała by wspólnie, aktywnie pożegnać nieuchronnie zbliżające się ku końcowi wakacje. W towarzystwie policyjnej eskorty uczestnicy bardzo płynnie pokonali pierwszy odcinek trasy prowadzący do Łęgu Przedmiejskiego, gdzie zaplanowano postój. Tego dnia panowały dosyć ciężkie warunki pogodowe. Bardzo wysoka temperatura z pewnością nie sprzyjała wzmożonemu wysiłkowi fizycznemu. Tym bardziej niesamowicie istotną kwestią było odpowiednie i częste nawadnianie organizmu. Niedogodności nie zrobiły jednak większego wrażenia na bohaterach niedzielnego eventu i po chwili regeneracji można było kontynuować podróż.

Miłośnicy jednośladów odwiedzili miejscowości Szafarczyska, Nasiadki, a następnie Lelis. W tym miejscu zaplanowano drugą, ale nieco dłuższą przerwę. Na miejscu rowerzystów przywitali przedstawiciele gminy Lelis, którzy specjalnie z tej okazji przygotowali pyszny poczęstunek. Po posileniu się i nabraniu sił wszyscy byli gotowi do dalszej przygody. Zanim tak się stało, organizatorzy postanowili sprawić miłą niespodziankę dzieciom i młodzieży biorącym udział w rajdzie. Każdy młody uczestnik wydarzenia otrzymał piękny, pamiątkowy medal oraz nagrody rzeczowe, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. Upominki małym kolarzom wręczyła Anna Dobkowska Przewodnicząca Rady Gminy Lelis.

Ostatnia część trasy prowadziła przez miejscowości Durlasy, Białobiel i kończyła się w miejscu, gdzie wszystko się zaczęło – na placu gen. Józefa Bema. Uczestnicy dojechali cali i zdrowi, a co najważniejsze w świetnych humorach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom niedzielnego wydarzenia za wspaniałą, przyjacielską postawę. Z tego miejsca zapraszamy już na kolejne Rodzinne rajdy rowerowe, które odbędą się w przyszłym roku. Do zobaczenia na trasie!

Rekomendowane artykuły