Święto futbolu w wydaniu młodzieżowym

W sobotę 27 sierpnia stadion miejski opanowali mali adepci piłki nożnej. Impreza z cyklu ,,Pokonaj Mistrza” przyciągnęła tłumy zainteresowanych.

Jak przy okazji poprzednich edycji wydarzenia organizowanego przez klub Future is now, na przybyłych czekało mnóstwo atrakcji oraz wrażeń. W okolicach godziny 10:00 rozpoczęły się rozgrywki piłkarskie w ramach ,,Kurpie Summer Cup” dla dzieci z roczników 2013, 2014, 2015 oraz 2016. Młodsi swoje spotkania rozgrywali na kilku polach do gry rozlokowanych na boisku ze sztuczną nawierzchnią im. Aleksandra Harabasza. Starsi natomiast po raz pierwszy mieli okazję zaprezentowania swoich umiejętności na płycie głównej stadionu miejskiego przy ulicy Witosa 1.

Wszystkie dzieci, które tego dnia przybyły na stadion od godziny 10:30 miały możliwość skorzystania z szeregu aktywności, atrakcji oraz wszelkiego rodzaju wyzwań piłkarskich. O tych ostatnich opowiedział powszechnie znany i lubiany bohater telewizyjnego show ,,Turbokozak” Grzegorz ,,Gabor” Jędrzejewski, który był jedną z gwiazd wydarzenia. Bramka celnościowa oraz piłkarski dart to zmagania, z którymi również muszą się mierzyć uczestnicy popularnego programu piłkarskiego. Oprócz wyżej wspomnianych sprawdzianów umiejętności do dyspozycji śmiałków były m.in. piłkarski golf, urządzenie mierzące siłę uderzenia, passing challenge oraz wiele innych. Na każdej stacji zawodnik po ukończeniu wyzwania otrzymywał pieczątkę wbijaną na specjalnie przygotowany karnet. Po zebraniu wszystkich ,,skalpów” dzieci mogły odebrać nagrody. Połączenie aktywności fizycznej z motywacją w postaci nagród okazało się strzałem w dziesiątkę. Determinacja oraz zapał młodzieży by ukończyć wszystkie stacje były niesamowite.

Największym zainteresowaniem cieszyły się punkty, w których można było podjąć się próby pokonania mistrza. Adrian Duszak oraz Bartłomiej Frańczuk to specjaliści w dziedzinie Teqballa, a Mario Muchol jest jednym z najlepszych jeśli chodzi o odmianę piłki nożnej jaką jest Panna 1×1. Mistrzowie naprawdę musieli wspiąć się na wyżyny swoich umiejętności, ponieważ młodzi piłkarze nie dawali za wygraną.

Dzieci mogły także  wyszaleć się na dmuchanych zjeżdżalniach, zamkach, czy też piłkarzykach. Wszyscy chcący się posilić mieli do dyspozycji stoisko gastronomiczne.

Po kilku godzinach zmagań można było przejść do podsumowania zawodów. Z każdego rocznika biorącego udział w turnieju ,,Kurpie Summer Cup” wybrano drużynę marzeń. Nagrodzeni zostali również ci, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na poszczególnych stacjach wyzwań piłkarskich. Po wyróżnieniach indywidualnych przyszła pora na dekorację drużyn. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali okazałe, pamiątkowe medale. W najbardziej prestiżowej klasyfikacji, czyli zmaganiach zawodników z rocznika 2013, najlepszym klubem okazał się SEMP Siedlce. Siedlczanie w finale pokonali Koronę Ostrołęka. Na najniższym stopniu podium uplasował się APN Ostrołęka.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sobotniej imprezy.

Rekomendowane artykuły