Sportowa Niedziela nad Narwią

Moc sportowych atrakcji i wrażeń – te słowa najlepiej opisują to, co działo się 13 sierpnia na Plaży Miejskiej w Ostrołęce. Sportowa Niedziela nad Narwią przyciągnęła tłumy mieszkańców chcących aktywnie spędzić czas.

Niedzielne wydarzenie zainaugurował wakacyjny turniej siatkówki plażowej. Siatkarskie zmagania na piasku obfitowały w kapitalne wymiany, niespodziewane zwroty akcji oraz walkę na całego. Oprócz zawodników wielkie brawa należą się także kibicom, którzy głośno dopingowali swoich ulubieńców.

Wśród najmłodszych często odwiedzanym miejscem był punkt z grą FIFA 23. Każdy chętny mógł zasiąść do konsoli Xbox Series S i zagrać spotkanie swoją ulubioną drużyną piłkarską.

Niezwykle ciekawą inicjatywę dla dzieci i młodzieży przygotowało WOPR Ostrołęka. Ostrołęccy ratownicy przeprowadzili warsztaty na temat bezpiecznego pobytu nad wodą, a następnie zabrali uczestników na patrole łodzią ratowniczą po rzece. Dzięki temu korzystający z atrakcji mogli zobaczyć piękne tereny naszego miasta położone nad Narwią. Członkowie WOPR Ostrołęka zaprezentowali również jak na co dzień wygląda praca osób strzegących bezpieczeństwa nad wodą.

Dużym zainteresowaniem wśród odwiedzających Plażę Miejską cieszyły się III Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc. Podczas zawodów, które przeprowadził klub UKS Atleta Ostrołęka padły niesamowite rezultaty, a niektórzy zawodnicy wykazywali się wręcz nadludzką siłą.

Wisienką na torcie niedzielnej imprezy były zajęcia taneczne zorganizowane przez Bezwahania Dance Center Ostrołęka. Członkowie Bezwahania porwali uczestników do znakomitej zabawy w rytm muzyki. Początkowo w atrakcji uczestniczyły same dzieci, natomiast frajda była na tyle przednia, że z czasem do tanecznej rozrywki dołączyli również dorośli. Mówi się, że taniec łagodzi obyczaje oraz jednoczy pokolenia. Po niedzielnym show z Bezwahania Dance Center Ostrołęka śmiało można podpisać się pod tym stwierdzeniem.

Naprawdę warto było stawić się w niedzielę na Plaży Miejskiej i uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu. Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział w aktywnościach był bezpłatny.

Rekomendowane artykuły