Siatkarskie zmagania na Plaży Miejskiej

13 sierpnia, w ramach Sportowej Niedzieli nad Narwią rozegrano wakacyjny turniej siatkówki plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. O końcowy tryumf rywalizowano w czterech kategoriach: Open Kobiet, Open Mężczyzn Dziewcząt do lat 16 oraz Chłopców do lat 16.

W najmłodszych kategoriach o tytuł konkurowało łącznie 8 par. Zmagania zostały rozegrane systemem gier ,,każdy z każdym”.  Do odniesienia zwycięstwa potrzebne było wygranie jednego seta rozgrywanego do 21 punktów. W turnieju Dziewcząt do lat 16 bezapelacyjnie najlepszy okazał się duet Zuzanna Siudek/Julia Golan. Tuż za nimi uplasowała się dwójka Hanna Smoleńska/Lena Łukasiewicz, a na najniższym stopniu podium stanęła para Wiktoria Łaniewska/Apolonia Romanowska. Czwarte miejsce wywalczył duet Aleksandra Otyś/Emilia Podbielska, a jedną lokatę niżej uplasowała się para Nikola Tyszka/Natalia Szabłowska. Wśród Chłopców do lat 16 tego dnia Bartek Rakowski i Mikołaj Bochenek nie mieli sobie równych. Drugie miejsce padło łupem Jędrka Majkowskiego i Mikołaja Pawlaka, a brązowe krążki zawisły na szyjach Sebastiana Woźniaka i Wiktora Budnego.

Równolegle na boisku obok wystartowały zmagania w kategoriach Open. Wśród pań najlepsza okazała się para Hanna Smoleńska/Lena Łukasiewicz, która w finale pokonała 2:0 dwójkę Kinga Jakubiak/ Małgorzata Borowska.

U panów postawiono na system rozgrywek zwany brazylijskim. Polega on na tym, że po jednej porażce przegrana para przechodzi na prawą stronę drabinki zachowując jeszcze szanse na końcowy tryumf w turnieju. Druga porażka bezpowrotnie eliminowała z rywalizacji. Aby odnieść zwycięstwo w całym spotkaniu należało wygrać dwa sety rozgrywane do 15 punktów. W przypadku remisu 1:1, o tym kto wyjdzie zwycięsko z pojedynku decydowała trzecia partia grana również do 15 punktów.

W zmaganiach wzięła udział rekordowa ilość 16 par, a wyłonienie laureatów trwało ponad osiem godzin. Tego dnia najlepsi w kategorii Open mężczyzn okazali się Maciej Marchewka i Jakub Woźniak. W finale bardzo pewnie pokonali 2:0 dwójkę Michał Adamczyk/Krzysztof Kowalski. Tryumfatorzy zaprezentowali znakomitą formę na przestrzeni całych rozgrywek nie tracąc w turnieju ani jednego seta.  Na najniższym stopniu podium uplasowała się para Bartosz Małkowski/Damian Kwiatkowski. W spotkaniu o trzecie miejsce okazali się lepsi od dwójki Przemysław Bałdyga/Maciej Jaskólski zwyciężając 2:1.

Każdy uczestnik zawodów otrzymał pamiątkowy medal. Zwycięzcy oraz medaliści dodatkowo dostali puchary i upominki rzeczowe. Wszystkie nagrody ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. Zawodnikom należą się ogromne brawa za walkę, determinację oraz wspaniała postawę fair play w przekroju całego turnieju.

Rekomendowane artykuły