Tenisiści uczcili pamięć Barbary Pawelczyk

Ponad 40 uczestników zjawiło się w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia by wziąć udział w V Memoriale im. Barbary Pawelczyk w tenisie stołowym pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Wydarzenie odbyło się w sobotę 15 października.

O godzinie 9:00 nastąpiło oficjalne otwarcie turnieju, kilka minut później rozpoczęły się pierwsze spotkania. Na 6 stołach jednocześnie rywalizowano w 5 kategoriach: Open kobiet, Open mężczyzn, Open 50+, Dziewczynki do lat 16 oraz Chłopcy do lat 16. Jako pierwsza swoje zmagania zakończyła młodzież. Wśród dziewczynek najlepsza tego dnia była Olga Baranek, a tuż za jej plecami uplasowała się Alicja Czupryn. W kategorii chłopców do lat 16 bezkonkurencyjny okazał się Jakub Kruczyk, który pewnie wygrał wszystkie swoje spotkania. Drugie miejsce zajął Dominik Wiśniewski, a stawkę medalistów uzupełnił Kacper Duda.

Bardzo ciekawie było w kategorii Open Kobiet. W starciu decydującym o zwycięstwie zmierzyły się Renata Szulecka oraz siostra śp. Barbary Pawelczyk – Halina Pawelczyk. Był to drugi pojedynek obu zawodniczek podczas sobotniego memoriału. Kilkadziesiąt minut przed finałem kobiet los skrzyżował obie panie w drabince kategorii Open 50+. Pierwsze starcie zakończyło się po 5 setach, a zwycięsko wyszła z niego Renata Szulecka. Mecz obfitował w kapitalne wymiany, tak więc wszyscy zgromadzeni tego dnia w hali im. Arkadiusza Gołasia z ogromnym zaciekawieniem przyglądali się spotkaniu rewanżowemu. Po równie pięknym widowisku tym razem lepsza okazała się Halina Pawelczyk, której udało się obronić tytuł wywalczony w poprzednim roku. Na najniższym stopniu podium stanęła Olga Baranek, która do złota w kategorii Dziewczynek do lat 16 dołożyła brąz w rywalizacji seniorek.

Praktycznie równocześnie zmagania zakończyli tenisiści walczący o medale w kategoriach Open mężczyzn oraz Open 50+. Miało to miejsce głównie za sprawą Jacka Obidzińskiego, który do samego końca walczył o zwycięstwo w obu klasyfikacjach. W stawce uczestników Open 50+ zwyciężył Marek Gogulski. Srebro wywalczył Jacek Obidziński, a brązowy medal Mariusz Soliwoda. W najliczniejszej kategorii Open mężczyzn tryumfatorem okazał się Jacek Obidziński. Zwycięzca w pokonanym polu zostawił zdobywcę drugiego miejsca Macieja Dobrowolskiego oraz trzeciego zawodnika w tej klasyfikacji Marcina Dudźca.

Cały turniej trwał blisko 6 godzin. Kibice obejrzeli mnóstwa ciekawych, zaciętych pojedynków, a zbierając wszystkie najlepsze zagrania i wymiany można by zrobić naprawdę efektowną kompilację.

Wszystkim zawodnikom należą się ogromne brawa i gratulacje za zaprezentowaną postawę oraz przede wszystkim wielkie podziękowania za pamięć o wspaniałej zawodniczce jaką była śp. Barbara Pawelczyk.

Laureaci poszczególnych klasyfikacji otrzymali pamiątkowe puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego. Fundatorem nagród w kategoriach młodzieżowych był pomysłodawca memoriału Marcin Śpiewak.

Organizatorem zawodów było Miasto Ostrołęka – MZOS-TiIT w Ostrołęce przy wsparciu Przewodniczącego Rady Osiedla Parkowe Marka Gogulskiego.

Rekomendowane artykuły