Turbina czy Dzbenitinaikos? Kto zostanie mistrzem OLPN 2024?

Pozostało co raz mniej zagadek do rozwiązania w Ostrołęckiej Lidze Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego. Po 9 kolejce wiemy już, że kwestia tytułu mistrzowskiego rozegra się pomiędzy dwoma zespołami.

Sytuacja w tabeli jest klarowna. Turbina Ostrołęka jeśli wygra swoje spotkanie w 10 kolejce piłkarskich rozgrywek to już nikt mistrzostwa jej nie zabierze. W miniony piątek lider OLPN postawił wielki krok w kierunku tytułu wygrywając 5:0 z Stora Enso. Gwiazdą nie tylko tego spotkania, ale i całej kolejki został Paweł Dzbeński, który strzelił wszystkie bramki.

Marzenie o prześcignięciu Turbiny na finiszu wciąż tli się w głowach piłkarzy Dzbenitinaikosu. Wiceliderzy nie pozostali dłużni i również 5:0 ograli X-Car Auto-Lakiery. Na podium ligowej stawki wrócił Tamers Olszewo-Borki. Elektro-Energetyka co prawda zdobyła dwa gole, ale to rywale byli zdecydowanie skuteczniejsi notując finalnie, aż 6 trafień.

Chrapkę na zakończenie rozgrywek w strefie medalowej mają AMP PIECAR oraz LZS Promil Olszewka. Ekipa AMP pokonała 2:1 Otomoto FC, a zawodnicy z Olszewki zremisowali 1:1 z Drwalexem Białobiel. Na dzień dzisiejszy obie drużyny mają tylko punkt straty do trzeciego miejsca.

Serię sześciu spotkań bez wygranej przerwali reprezentanci Funzone Paintball Olszewka. Tryumf 2:1 z Lechem Lelis umożliwił powrót na zwycięską ścieżkę.

Wyniki 9 kolejki OLPN 2024:

  • Drwalex Białobiel 1:1 LZS Promil Olszewka, (Mamiński – Mrozek)
  • Elektro-Energetyka 2:6 Tamers Olszewo-Borki, (K. Szczęsny, Stachowicz – Gąska x2, Rogoziński x2, Kryspin, Jędrzejczyk)
  • Lech Lelis 1:2 Funzone Paintball Olszewka, (Dzięgielewski – Gołaszewski, Pieńkos)
  • Dzbenitinaikos 5:0 X-Car Auto-Lakiery, (Dudek x2, Stolarczyk x2, Trzciński)
  • Turbina Ostrołęka 5:0 Stora Enso, (Dzbeński x5)
  • Otomoto FC 1:2 AMP PIECAR, (Dzierzgowski – B. Kaczyński, Piekarski)

Tabela oraz klasyfikacja strzelców:

10 kolejka OLPN 2024 zostanie rozegrana w poniedziałek, 27 maja.

Galeria zdjęć (9 kolejka OLPN 2024, 24.05.2024 r.)

Rekomendowane artykuły