Wystartowały zapisy do XXVIII Półmaratonu Kurpiowskiego

Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski zaprasza do udziału w XXVIII Półmaratonie Kurpiowskim im. Stanisława Dzięgielewskiego. Największa impreza biegowa w naszym regionie odbędzie się 15 września 2024 roku.

W 2023 roku do mety biegu liczącego dokładnie 21,0975 km dobiegło 105 zawodniczek i zawodników. W gronie startujących najlepszy okazał się Przemysław Dąbrowski, dla którego było to czwarte zwycięstwo w tej imprezie. Tryumfator finiszował z czasem 01:11:14. W ramach V Kurpiowskiej Dychy linię mety przekroczyły 92 osoby, a wśród nich najszybszy był Kamil Jastrzębski z Warszawy, który 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 00:30:21, ustanawiając tym samym nowy rekord tego dystansu.

W tegorocznej edycji naprawdę jest o co walczyć, ponieważ Organizator postanowił zwiększyć pulę nagród finansowych dla laureatów biegu i wynosi ona rekordowe 20 tysięcy złotych. Dodatkowym smaczkiem są także nagrody specjalne dla osób, którym uda się pobić aktualne rekordy tras. Rekord Półmaratonu utrzymuje się od 2015 roku, kiedy to pochodzący z Kenii Joel Kosgei Komen wbiegł na metę z czasem 01:05:24. Najlepszy czas wykręcony na dystansie Kurpiowskiej Dychy należy do wspomnianego wyżej Kamila Jastrzębskiego.

Patronat honorowy nad XXVIII Półmaratonem Kurpiowskim sprawuje Prezydent Miasta Ostrołęki Paweł Niewiadomski, a nad VI Kurpiowską Dychą Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki.

Zapisyhttps://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=9710

Organizator zawodów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce wprowadził limit 300 osób. Start biegu w niedzielę, 15 września o godz. 10.00 ze stadionu miejskiego przy ulicy Witosa 1 w Ostrołęce.

Załączniki:

Regulamin Półmaraton 2024

Rekomendowane artykuły