Turniej FIFA 22 2vs2

Dwa dni trwało wyłonienie zwycięzców wakacyjnego turnieju w grę FIFA 22. W dniach 8-9 sierpnia w sali konferencyjnej hostelu Fortis odbył się turniej, w którym zawodnicy rywalizowali w formule dwóch na dwóch. Zawody rozegrano na konsoli Xbox Series S.

Do zmagań przystąpiło kilkanaście dwójek. Startujących podzielono na trzy grupy. System punktacji poszczególnych spotkań był identyczny jak w realnym świecie futbolu. Za zwycięstwo 3 punkty, za remis 1 punkt, natomiast za porażkę nie przyznawano żadnych punktów. Aby awansować do finałowego etapu rozgrywek para musiała zająć 1 lub 2 miejsce w tabeli swojej grupy. Gracze, którzy oczekiwali na swoje spotkania mogli skorzystać ze strefy rozrywki w hostelu Fortis. Do ich dyspozycji był bilard, dart oraz piłkarzyki.

Po poniedziałkowej rywalizacji grupowej do dalszego etapu rozgrywek zaplanowanego na następny dzień awansowało 6 duetów. Zawodników ponownie podzielono na grupy tym razem tylko dwie liczące po 3 dwójki. W tej fazie rozgrywek młodzi e-sportowcy po raz kolejny walczyli od dwa pierwsze miejsca w grupach, ponieważ zajęcie tych pozycji umożliwiało awans do półfinałów. 

W grupie A z pierwszego miejsca awansował duet Szymon Wojdyna/Krzysztof Lipka, a z drugiej pozycji Wiktor Kuć/Bartosz Zacharek. Miłosz Żebrowski i Bartosz Borkowski okazali się najlepsi w grupie B, a z drugiego miejsca wyszła para Antoni Szatanek/Filip Gwiazda. Pierwsze spotkanie półfinałowe to starcie duetów Wojdyna/Lipka oraz Szatanek/Gwiazda. Lepsi okazali się ci pierwsi pokonując swoich młodszych kolegów 4:1.  W drugim meczu ½ rozgrywek duet Żebrowski/Borkowski pozostawił w pokonanym polu parę Kuć/Zacharek wygrywając 3:1.

Po zmaganiach nadszedł czas na spotkania finałowe. W tak zwanym małym finale turnieju dwójka Kuć/Zacharek pokonała duet Szatanek/Gwiazda 2:1 zapewniając sobie 3 miejsce w rywalizacji. W najważniejszym spotkaniu rozgrywek Szymon Wojdyna oraz Krzysztof Lipka zaprezentowali znakomitą formę wygrywając 5:3 z Miłoszem Żebrowskim i Bartoszem Borkowskim.

Po zakończeniu ostatniego spotkania zawodów przeprowadzono ceremonię wręczenia nagród. Laureatów turnieju rozgrywanego w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022” udekorował dyrektor MZOSTiIT Arkadiusz Dobkowski. Każdy uczestnik turnieju otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Finałowa czwórka otrzymała również piękne okolicznościowe dyplomy. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie brawa za wspaniałą walkę oraz niezwykle przyjacielską postawę.

Pierwsze cztery miejsca w turnieju:
1. Szymon Wojdyna oraz Krzysztof Lipka
2. Miłosz Żebrowski oraz Bartosz Borkowski
3. Wiktor Kuć oraz Bartosz Zacharek
4. Antoni Szatanek oraz Filip Gwiazda

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych wydarzeniach przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”.

Rekomendowane artykuły