Wakacyjny turniej piłki siatkowej

Trzeciego dnia lipca rozegrany został wakacyjny turniej ,,dzikich drużyn” w piłkę siatkową. Zawody przeprowadzono w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Do rywalizacji przystąpiły cztery drużyny. Dwie żeńskie: Bąbelki, Aga Slay oraz dwie męskie: FC Dandi, Drim Tim. Dziewczęta rozegrały pomiędzy sobą dwumecz, podobnie rzecz się tyczy chłopców. Aby wygrać mecz należało okazać się lepszym w dwóch setach, każdy do 25 punktów. W przypadku wyniku 1:1 do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był tie-break rozgrywany do 15 punktów.

Zawodnicy zaprezentowali szeroki wachlarz zagrań, na które niekoniecznie mogą sobie pozwolić w przypadku spotkań ligowych. Finezyjne rozegrania, spektakularne obrony, czy też atomowe ataki w okolice trzeciego metra boiska dodały rozgrywkom niesamowitego kolorytu. Wielbiciele oraz sympatycy siatkówki naprawdę mieli na co popatrzeć.

W zmaganiach dziewcząt lepszy okazał się zespół Aga Slay, który wygrał oba spotkania rezultatem 2:0. Zdecydowanie bardziej zacięta była rywalizacja chłopców. Pierwszy mecz padł łupem ekipy Drim Tim, natomiast spotkanie rewanżowe wygrali reprezentanci drużyny FC Dandi. O zwycięstwie w dwumeczu zadecydował złoty set. W decydującej partii więcej sił zachowali siatkarze FC Dandi i to oni mogli cieszyć się z wygranej.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Zawodników udekorował radny Mariusz Łuba. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zmagań oraz zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych zajęciach oraz turniejach organizowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Rekomendowane artykuły