Wystartowały zapisy do XXVII Półmaratonu Kurpiowskiego

Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik zaprasza do udziału w XXVII Półmaratonie Kurpiowskim im. Stanisława Dzięgielewskiego. Największa impreza biegowa w naszym regionie odbędzie się 17 września 2023 roku.

W 2022 roku do mety biegu liczącego dokładnie 21,0975 km dobiegło 115 zawodniczek i zawodników. W gronie startujących najlepszy okazał się Przemysław Dąbrowski, dla którego było to trzecie zwycięstwo w tej imprezie. Tryumfator finiszował z czasem 01:06:34. W ramach IV Kurpiowskiej Dychy linię mety przekroczyły 74 osoby, a wśród nich najszybszy był Patryk Drężek z Białegostoku, który 10-kilometrową trasę ukończył z czasem 00:33:09.

Tegoroczna edycja imprezy, która nosi imię prekursora biegów maratońskich na Kurpiowszczyźnie – Stanisława Dzięgielewskiego będzie miała szczególny charakter, ponieważ przypada na obchody  jubileuszu 650-lecia Miasta Ostrołęki.

W 2023 roku naprawdę jest o co walczyć, ponieważ Organizator postanowił zwiększyć pulę nagród finansowych dla laureatów biegu. Dodatkowym smaczkiem jest także nagroda specjalna dla osoby, która ustanowi nowy rekord trasy. Obecny wynosi 01:05:24. Ustanowił go w 2015 roku pochodzący z Kenii Joel Kosgei Komen.

Patronat honorowy nad XXVII Półmaratonem Kurpiowskim sprawuje Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, a nad V Kurpiowską Dziesiątką Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki.

Zapisy → https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8066

Organizator zawodów Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Ostrołęce wprowadził limit 400 osób. Start biegu w niedzielę, 17 września o godz. 10.00 ze stadionu miejskiego przy ulicy Witosa 1 w Ostrołęce.

Załączniki:

Rekomendowane artykuły