Turbina Ostrołęka II obroniła tytuł. Rozgrywki OLPN 2023 dobiegły końca

W piątek, 2 czerwca odbyła się finałowa kolejka Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika. Na boisku o sztucznej nawierzchni im. Aleksandra Harabasza byliśmy świadkami ogromnych emocji, ponieważ by poznać tryumfatora całych rozgrywek trzeba było poczekać do rozstrzygnięcia ostatniego spotkania.

Ostatnia tura spotkań rozpoczęła się klasycznie, czyli o godzinie 19:30. Jako pierwsi na murawę wybiegli zawodnicy Stora Enso Narew i Elektro-Energetyki, natomiast LZS Promil Olszewka mierzył się z Gentelmenami Ostrołęka. Premierowe zwycięstwo w sezonie zanotowała Stora Enso Narew, która pokonała swoich rywali 4:1. Drugie starcie zakończyło się podziałem punktów, zarówno Gentelmeni jak i LZS Promil zdobyli w tym meczu po 3 bramki.

Z przytupem sezon postanowili zakończyć zawodnicy MMWM Ostrołęka, którzy zwyciężyli 6:2 z AMP PieCar. Równolegle rozpoczęło się tak naprawdę najważniejsze spotkanie tegorocznej edycji Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej. W bezpośrednim pojedynku o zwycięstwo w całych rozgrywkach zmierzyły się Turbina Ostrołęka I oraz Turbina Ostrołęka II. Przed pierwszym gwizdkiem w bardziej uprzywilejowanej sytuacji byli gracze Turbiny I, którym do mistrzostwa wystarczał remis. Reprezentanci Turbiny II mając na uwadze fakt, że tylko zwycięstwo pozwoli im sięgnąć po puchar od początku meczu starali się przejąć kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami. Po kapitalnym widowisku, które było idealnym zwieńczeniem tegorocznych zmagań, wybuch euforii zapanował w obozie Turbiny Ostrołęka II. Dwa trafienia Kamila Gontarza oraz bramki Pawła Wysockiego i Daniela Dworeckiego pozwoliły pokonać Turbinę I, która odpowiedziała jednym golem autorstwa Pawła Dzbeńskiego. Rezultat końcowy 4:1 dla Turbiny Ostrołęka II. Warto podkreślić, że Turbinie Ostrołęka II udało się obronić tytuł wywalczony przed rokiem.

Wyniki IX kolejki OLPN 2023:

  • Stora Enso Narew 4:1 Elektro-Energetyka, (Turek x2, Brzozowy, br.samobójcza – Salamucha)
  • Gentelmeni Ostrołęka 3:3 LZS Promil Olszewka, (Sendrowski, Kupis, R.Roicki – Ziemak, Gleba, Sypniewski)
  • MMWM Ostrołęka 6:2 AMP PieCar, (Stachurski x3, Małkowski x2, Abramczyk – Piekarski, Buczek)
  • Turbina Ostrołęka I 1:4 Turbina Ostrołęka II, (Dzbeński – Gontarz x2, Wysocki, Dworecki)

Po zakończeniu wszystkich meczów, odbyło się oficjalne podsumowanie rozgrywek wraz z dekoracją laureatów. Upominki zawodnikom wręczył dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Ostrołęce Arkadiusz Dobkowski. Każdy zespół otrzymał piłkę oraz pamiątkowe zdjęcie, a do trzech najlepszych drużyn powędrowały także medale oraz okazałe puchary. Oprócz nagród zespołowych przyznano także kilka wyróżnień indywidualnych:

  • Nagroda Fair Play – Elektro-Energetyka
  • Najlepszy bramkarz – Witold Bojnicki (X-Car Auto-Lakiery)
  • Najlepszy strzelec – Paweł Dzbeński (Turbina Ostrołęka I) – 14 bramek
  • Najlepszy zawodnik – Przemysław Kaczyński (Turbina Ostrołęka II)

Tegoroczna edycja Ostrołęckiej Ligi Piłki Nożnej pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika przeszła do historii. Do zobaczenia na murawie za rok!

Końcowa tabela oraz klasyfikacja strzelców:

Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć z ostatniej kolejki OLPN 2023!

Rekomendowane artykuły