XII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w Pływaniu

28 października w Parku Wodnym odbyły się XII Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w pływaniu pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Do Ostrołęki zjechali się przedstawiciele klubów z: Warszawy, Łomży, Legionowa, Szczytna, Płocka, Nieporętu, Suwałk, Mińska Mazowieckiego, Ciechanowa, Pułtuska, Łomianek, Olsztyna, Szczytna, Mławy, Ostrowi Mazowieckiej. Łącznie w ostrołęckiej pływalni zjawiło się ponad 420 zawodniczek i zawodników z 22 klubów pływackich. Nasze miasto reprezentowały dwie ekipy: WOPR-OS oraz UKS Piątka Ostrołęka – gospodarz zawodów.

Pływacy rywalizowali w 10 konkurencjach: począwszy od 25 m stylem dowolnym, a kończąc na 50 m stylem klasycznym. Zmagania podzielono na poszczególne kategorie wiekowe: od najmłodszych (rocznik 2015 i młodsi) po najstarszych (rocznik 2007 i starsi).

W klasyfikacji medalowej najlepszy okazał się team UKS Skalar Warszawa, który na zawodach wywalczył aż 27 krążków. Drugie miejsce padło łupem przedstawicieli klubu UKS Butterfly Łomża. Na najniższym stopniu podium w tej klasyfikacji z dorobkiem 20 medali (7 złotych, 8 srebrnych, 5 brązowych) znalazła się drużyna UKS Piątka Ostrołęka. Reprezentanci WOPR-OS 6-krotnie stawali na podium (2 złote, 2 srebrne, 2 brązowe), co przełożyło się na 10 pozycję w klasyfikacji medalowej.

Honorowy patronat nad zawodami sprawowali: Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, Starosta Ostrołęcki Stanisław Kubeł, Przewodniczący Rady Miasta Ostrołęki Wojciech Zarzycki, Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak oraz Wójt Gminy Lelis Stefan Prusik. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom sobotniej rywalizacji w Parku Wodnym!

Rekomendowane artykuły