XXVII Półmaraton Kurpiowski – wskazówki Przemysława Dąbrowskiego

Już 17 września odbędzie się XXVII Półmaraton Kurpiowski im. Stanisława Dzięgielewskiego oraz V Kurpiowska Dycha. Kilkoma cennymi wskazówkami odnośnie trasy oraz sprawnego jej pokonania podzielił się trzykrotny zwycięzca Półmaratonu Kurpiowskiego – Przemysław Dąbrowski.

16-krotny medalista Mistrzostw Polski w biegach jest zachwycony trasą wrześniowej imprezy:

– Trasa Półmaratonu Kurpiowskiego posiada atest PZLA, więc wszystkie wyniki będą oficjalne, a dla nas biegaczy ma to duże znaczenie. Trasa jest płaska, szybka i sprzyja osiąganiu znakomitych rezultatów. Pierwsze pięć kilometrów prowadzi tak naprawdę przez główne ulice Ostrołęki, więc z pewnością możemy liczyć na głośny i żywiołowy doping kibiców. Na siódmym kilometrze osoby biorące udział w Kurpiowskiej Dysze wykonają nawrót i udadzą się w kierunku Stadionu Miejskiego, gdzie zlokalizowana jest meta. Uczestnicy Półmaratonu pobiegną dalej w kierunku miejscowości Nowa Wieś oraz Teodorowo. W tym miejscu również następuje nawrót i powrót tą samą drogą w stronę stadionu. Na samym stadionie zostaje do pokonania odcinek liczący 350 metrów. Na miejscu także możemy się spodziewać licznych grup kibiców, którzy dodadzą nam skrzydeł na końcowych metrach wyścigu. Co ważne, na trasie znajdują się trzy obustronne punkty odżywcze, które rozlokowane są na piątym, dziewiątym i dwunastym kilometrze. Trasa posiada oznaczenia pionowe oraz poziome, które występują co kilometr. Najważniejszym aspektem jest to, że my uczestnicy możemy w pełni skoncentrować się na biegu i czerpaniu z tego radości, a nie musimy skupiać na rzeczach pobocznych, ponieważ o wszystko zadbali organizatorzy. – opowiada o trasie Przemysław Dąbrowski.

Przemysław podpowiada także jak rozplanować sobie ostatnie dni przed startem:

– Dwa tygodnie przed startem warto podtrzymać objętość oraz intensywność treningów. W ostatnim tygodniu najlepiej zejść o połowę z kilometrażem względem ostatnich 7 dni, zrobić delikatne pobudzenie. Ja osobiście stosuję to w drugim zakresie, czyli biegam na 75% swoich możliwości. Na 4-5 dni przed startem pokonuję po 6-8 kilometrów. Ostatnie 3 dni przed biegiem bardzo ważną rolę odegra prawidłowe odżywianie. Postawmy na większą ilość węglowodanów ale pamiętajmy także żeby nie przesadzić, bo niepotrzebnie możemy obciążyć żołądek. Dla osób, które mocną się stresują polecam potraktować bieg jak standardowy trening: idziemy, rozgrzewamy się, pokonujemy dystans, a na mecie czekają nas same przyjemne chwile – radzi Dąbrowski.

Vice-Mistrz Polski w Maratonie zaprasza do rywalizacji:

– Chciałbym was gorąco zachęcić do udziały w tym wydarzeniu. Ręczę za to, że ten kto 17 września przyjedzie do Ostrołęki z pewnością nie pożałuje i będzie chciał tu wrócić. Do zobaczenia na trasie! – zaprasza Przemysław Dąbrowski.

Zapisy → https://online.datasport.pl/zapisy/portal/zawody.php?zawody=8066 

Rekomendowane artykuły