Sportowe wakacje w mieście 2023 – podsumowanie

Wraz z końcem sierpnia zakończył się również cykl zajęć, treningów oraz turniejów organizowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”. Inicjatywa, która miała miejsce dzięki współpracy Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika z miejskimi jednostkami organizacyjnymi i ostrołęckimi klubami sportowymi po raz kolejny okazała się strzałem w dziesiątkę. W wakacyjnych aktywnościach wzięło udział blisko 1000 młodych mieszkańców naszego miasta.

Wakacje zainaugurowały turnieje “dzikich drużyn” z piłki nożnej oraz piłki siatkowej zorganizowane przez MOSiR. W lipcu dzieci i młodzież z naszego miasta miały okazję do skorzystania z bezpłatnych wejść na pływalnię. W Parku Wodnym bezpłatnie można było również pograć w bowling, czy też szachy. Gry i zajęcia tenisowe dla dzieci i młodzieży poprowadzili instruktorzy MOSiR oraz Ostrołęckiego Stowarzyszenia Tenisowego.

Dzięki Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu WOPR-OS odbyły się niezwykle ważne i pożyteczne warsztaty na temat bezpiecznego pobytu nad wodą, co w okresie wakacyjnym było szczególnie przydatne. W trakcie trwania warsztatów zorganizowano także pokazy sprzętu ratowniczego oraz przejażdżki łodzią ratowniczą.

Okazję do sprawdzenia się w kilku dyscyplinach sportowych zapewniły treningi lekkoatletyczne, które prowadzone były przez Ostrołęcki Klub Lekkiej Atletyki Elektro-Energetyka. Młodzi miłośnicy sportów walki mogli podszkolić swoje umiejętności dzięki zajęciom boksu zorganizowanym przez UMKS Victorię Ostrołęka, treningom kickboxingu z Fight Academy Ostrołęka, czy też lekcjom karate, które przeprowadził  Ostrołęcki Klub Karate Kyokushin.

Na młodych ostrołęczan czekały również treningi piłki ręcznej z UKS Diament Ostrołęka, treningi piłki siatkowej z UKS Olimp Ostrołęka, zajęcia wieloboju atletycznego z UKS Atleta Ostrołęka, zajęcia taneczne z Bezwahania Dance Center Ostrołęka oraz treningi badmintona z KS Badminton Ostrołęka. Oprócz zajęć i treningów przeprowadzono również szereg interesujących imprez takich jak turnieje tenisa stołowego, turniej siatkówki plażowej, turniej FIFA 23, turnieje szachowe, turniej bowlingowy, Sportowa niedziela nad Narwią, Rodzinne Rajdy rowerowe i wiele więcej.

Dodatkowo w lipcu, od poniedziałku do piątku można było skorzystać z darmowych wejść na sektor Hali Widowisko-Sportowej im. Arkadiusza Gołasia. Do dyspozycji młodych sportowców była także Hala Sportowa przy ulicy Partyzantów 3 oraz boisko o sztucznej nawierzchni im. Aleksandra Harabasza.

Wszyscy uczestnicy wakacyjnych aktywności otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. Dzięki Prezydentowi Łukaszowi Kulikowi udział we wszystkich wakacyjnych wydarzeniach dla dzieci i młodzieży był bezpłatny.

Młodym sportowcom należą się wielkie brawa za wzorową postawę zaprezentowaną podczas ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”. Ogromne podziękowania oraz wyrazy szacunku należą się także ostrołęckim klubom sportowym, które po raz kolejny w znaczącym stopniu przyczyniły się do rozwoju oraz szerzenia kultury fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

Rekomendowane artykuły