Jakub Bałon i Szymon Bałon najlepsi w Mikołajkowym Turnieju Bowlingowym

We wtorek, 5 grudnia Kręgielnia Underground mieszcząca się w Parku Wodnym w Ostrołęce była areną zmagań młodych adeptów bowlingu. Sportowcy walczyli o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Pierwsze kręgle zostały zbite kilka minut po godzinie 16, kiedy to swoje zmagania rozpoczęli przedstawiciele kategorii dzieci do lat 12. W tym gronie najlepszy okazał się Szymon Bałon z dorobkiem 133 punktów. Tuż za jego plecami uplasował się Piotr Majkowski (100 punktów). Na najniższym stopniu podium stanął Jan Wilkowski (85 punktów).

Punktualnie o godzinie 17:00 do gry wkroczyli reprezentanci kategorii młodzieży szkolnej do lat 18. Bezkonkurencyjny tego dnia był Jakub Bałon, który zdominował rywalizację z dorobkiem 103 punktów. Srebrny medal zawisł na szyi Mateusza Głębockiego (88 punktów), a grono medalistów uzupełnił Marceli Boniatowski (85 punktów).

Wszyscy uczestnicy wtorkowych rozgrywek otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe. Laureaci trzech pierwszych miejsc w poszczególnych klasyfikacjach dostali również puchary oraz dodatkowe upominki. Zawodników udekorował dyrektor MOSiR w Ostrołęce Arkadiusz Dobkowski.

Wielkie brawa dla każdego uczestnika turnieju!