Morsy zainaugurowały sezon na lodowate kąpiele

W niedzielę 23 października ostrołęcka plaża miejska została owładnięta przez miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Ponad 80 osób wspólnie wskoczyło do Narwi by oficjalnie otworzyć sezon na morsowanie. Wydarzenie odbyło się pod patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Na uczestników czekało sporo atrakcji i niespodzianek. Każdy, kto brał czyny udział w wydarzeniu otrzymał nagrodę rzeczową oraz wejściówkę na siłownię od West Site Fitness Ostrołęka, które odpowiedzialne było również za przeprowadzenie odpowiedniej rozgrzewki w akompaniamencie rytmicznej muzyki.

Parę minut po godzinie jedenastej potężna grupa morsów udała się w kierunku rzeki i razem wykonała pierwsze zanurzenie w sezonie. W imprezie mógł wziąć udział każdy chętny. Wśród uczestników można było zaobserwować nawet kilkuletnich adeptów morsowania, czynny udział brali również seniorzy. Oprócz pokaźnego grona ostrołęckich morsów w wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele m.in. Ostrowi Mazowieckiej, Małkini Górnej, Zambrowa oraz wielu innych miejscowości.

Dużo osób po raz pierwszy odważyło się spróbować sztuki morsowania, ale po radości wypisanej na twarzach można wnioskować, że na pewno ta czynność na stałe wejdzie im w krew.

Dla uczestników przygotowaliśmy gorące napoje oraz rozgrzewający posiłek. Do dyspozycji morsów była zupa przygotowana przez Restaurację Olimpijską oraz ognisko z kiełbaskami. Uczestnicy stworzyli wokół ognia wspólny krąg, w którym rozmów, uśmiechów i dobrej zabawy nie było końca. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się punkt z mobilną balią. Każdy po zimnej kąpieli w Narwi mógł ogrzać się w wannie z gorącą wodą i hydromasażem.

Cała impreza bez wątpienia okazała się strzałem w dziesiątkę, a Ostrołęka udowodniła, że kocha morsować.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej fantastycznej inicjatywie.

Rekomendowane artykuły