Święto sportu nad Narwią

Już w najbliższą niedzielę, 13 sierpnia szykuje się nie lada gratka dla wszystkich osób kochających aktywnie spędzać czas. Na tę datę zaplanowano bowiem “Sportową Niedzielę nad Narwią”.

Jako pierwsi do rywalizacji przystąpią siatkarze, którzy zmierzą się w wakacyjnym turnieju siatkówki plażowej. Zawody odbędą się w czterech kategoriach: Dziewczęta i Chłopcy do lat 16 oraz Open Kobiet i Mężczyzn. Szykuje się naprawdę pasjonujące widowisko. Siatkarskie potyczki na piasku rozpoczną się o 10:00. Godzinę później do dyspozycji dzieci i młodzieży dostępny będzie punkt z grą FIFA 23. Każdy młody e-sportowiec będzie mógł zagrać w jedną z najpopularniejszych gier wideo na świecie.

Bez wątpienia niezwykle pożyteczną oraz ciekawą inicjatywą będą warsztaty na temat bezpiecznego pobytu nad wodą oraz przejażdżki łodzią ratowniczą. Dzięki WOPR Ostrołęka młodzież pozna podstawowe zasady obowiązujące na obszarach wodnych, a także będzie mogła zobaczyć na własne oczy jak piękne tereny położone nad Narwią posiada nasze miasto.

Kolejnymi bardzo interesującymi zmaganiami będą III Otwarte Mistrzostwa Ostrołęki w wyciskaniu sztangi leżąc. Zawodnicy wystartują w trzech kategoriach: Open Kobiet, Mężczyzn do 85 kilogramów oraz Mężczyzn powyżej 85 kilogramów. Przekonamy się kto przez najbliższy rok będzie dzierżył tytuł najsilniejszej Ostrołęczanki oraz najsilniejszego Ostrołęczanina. Rywalizację przeprowadzi klub UKS Atleta Ostrołęka.

Na wspaniałą rozrywkę mogą się szykować miłośnicy dobrej zabawy w rytm muzyki. Instruktorzy Bezwahania Dance Center Ostrołęka poprowadzą zajęcia taneczne, które będą znakomitą okazją poznania podstawowych kroków zumby, bachaty i nie tylko. Wielbiciele tańca na pewno nie będą zawiedzeni.

Honorowy patronat nad niedzielnym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Rekomendowane artykuły