Rzekunianka Rzekuń z Pucharem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika

I Turniej piłki nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki dostarczył mnóstwo wrażeń i emocji. Rywalizację przeprowadzono w niedzielę 13 listopada, a areną zmagań była hala sportowo-widowiskowa im. Arkadiusza Gołasia.

Do turnieju zgłosiło się 12 drużyn. Jako pierwsi do gry wkroczyli przedstawiciele grupy A. Spotkanie inaugurujące turniej rozpoczęło się o godzinie 9:00. Najlepiej w tej grupie zaprezentowała się ekipa JRC Team, która z kompletem punktów wygrała rywalizację. Z drugiego miejsca do fazy pucharowej awansowała Turbina Ostrołęka. Z racji, że do ćwierćfinałów awansowały również dwie najlepsze drużyny z trzecich miejsc w grupach, z niecierpliwością na pozostałe rozstrzygnięcia musiał czekać zespół Bruk-Tom Rzekuń. Zmagania na tym etapie musiała zakończyć drużyna Orz Goworowo, która zajęła ostatnie miejsce w grupie A.

Wyniki spotkań grupy A:
Turbina Ostrołęka 3:4 JRC Team
JRC Team 3:1 Bruk-Tom Rzekuń
Orz Goworowo 3:5 JRC Team
Turbina Ostrołęka 3:2 Bruk-Tom Rzekuń
Orz Goworowo 1:4 Bruk-Tom Rzekuń
Turbina Ostrołęka 5:1 Orz Goworowo

O 11:00 na parkiecie pojawili się reprezentanci grupy B. Tryumfatora w stawce tych ekip wyłoniło dopiero ostatnie spotkanie. W bezpośrednim starciu mierzyły się drużyny Stora Enso Narew oraz Rzekunianka Rzekuń. Lepsi okazali się ci drudzy i to oni mogli cieszyć się z awansu, z pierwszego miejsca. Stora Enso Narew plasując się na drugiej lokacie również mogła być spokojna o awans do ćwierćfinału. Trzecie miejsce przypadło drużynie Kulturalni Łomża, ale jak się później okazało to nie wystarczyło do awansu i na tym etapie zakończyła się ich przygoda z niedzielnym turniejem. Ostatnie miejsce w grupie B zajęła ekipa MMS X Ostrołęka.

Wyniki spotkań grupy B:
Stora Enso Narew 5:3 MMS X Ostrołęka
Kulturalni Łomża 1:7 Rzekunianka Rzekuń
Rzekunianka Rzekuń 6:2 MMS X Ostrołęka
Stora Enso Narew 1:0 Kulturalni Łomża
Kulturalni Łomża 5:3 MMS X Ostrołęka
Stora Enso Narew 1:3 Rzekunianka Rzekuń

Około godziny 13:00 wystartowały zmagania w grupie C. Ciekawie było, aż do ostatniej tury spotkań kiedy to REVO Cosmetics rywalizowało z Deportivo la Kadzidło o awans z pierwszej lokaty, a X-CAR Auto Lakiery mierzył się w bezpośrednim meczu o awans z zespołem Gentelmeni Ostrołęka. W starciach młodości z doświadczeniem było 1:1, ponieważ REVO Cosmetics pokonało swoich rywali, natomiast ekipa X-CAR Auto Lakiery po szalonym spotkaniu musiała uznać wyższość drużyny Gentelmeni Ostrołęka.

Wyniki spotkań grupy C:
X-CAR Auto Lakiery 3:3 REVO Cosmetics
Deportivo la Kadzidło 3:2 Gentelmeni Ostrołęka
Gentelmeni Ostrołęka 1:6 REVO Cosmetics
X-CAR Auto Lakiery 1:3 Deportivo la Kadzidło
Deportivo la Kadzidło 0:1 REVO Cosmetics
X-CAR Auto Lakiery 2:3 Gentelmeni Ostrołęka
Gentelmeni zajęli trzecie miejsce w grupie i dzięki korzystniejszemu bilansowi bramkowemu wyprzedzili w klasyfikacji drużyn z trzecich miejsc Kulturalnych Łomża. Awans do 1/4  turnieju przypadł również zawodnikom Bruk-Tom Rzekuń.

Faza pucharowa zwiastowała ogromne emocje. Każda z drużyn miała świadomość, że margines błędu na tym etapie praktycznie nie istnieje. Porażka oznaczała jedno, koniec rywalizacji w turnieju.

Swoją znakomitą formę podczas niedzielnych zmagań potwierdzili zawodnicy JRC Team, którzy bardzo pewnie pokonali Gentelmenów Ostrołęka 3:0. Podobnie rzecz się miała w drugim pojedynku ćwierćfinałowym. Derby Rzekunia padły łupem Rzekunianki, która rozbiła Bruk-Tom 6:2. Do małej niespodzianki doszło w pojedynku Stora Enso Narew z Deportivo la Kadzidło. Przed meczem to pierwszej z drużyn dawano większe szanse na awans, natomiast zawodnicy z Kadzidła udowodnili, że w pełni zasługują by znaleźć się w gronie czterech najlepszych ekip w turnieju. Rezultat końcowy 5:1 dla Deportivo la Kadzidło. Niezwykle interesująco zapowiadał się ostatni ćwierćfinał. REVO Cosmetics i Turbina Ostrołęka przed turniejem były stawiane w gronie faworytów do końcowego tryumfy, ale los skrzyżował ich drogi już w 1/4. Lepsza okazała się Turbina zwyciężając 4:2.

Wraz z biegiem turnieju poziom ekscytacji ciągle wzrastał. W walce o trofeum pozostały 4 drużyny: JRC Team, Deportivo la Kadzidło, Rzekunianka Rzekuń oraz Turbina Ostrołęka.
Pierwszy półfinał potwierdził stare piłkarskie porzekadło mówiące o tym, że dopóki piłka w grze wszystko się może wydarzyć. Deportivo la Kadzidło już praktycznie ,,witało się z gąską” ale prosta strata piłki spowodowała, że w ostatnich sekundach spotkania JRC Team zdobyło wyrównującą bramkę. Spotkanie w regulaminowym czasie gry zakończyło się remisem 2:2, a to oznaczało, że będziemy mieli pierwszy i jak się okazało jedyny konkurs rzutów karnych. Zawodnicy bardzo pewnie wykonywali rzuty karne, aż do ostatniej serii kiedy to bramkarz JRC Team wyczuł intencję strzelca i spektakularną interwencją zapewnił swojej drużynie występ w wielkim finale.

Równie ciekawie było w pojedynku Rzekunianki Rzekuń z Turbiną Ostrołęka. Lepiej to spotkanie rozpoczęli ,,Turbiniarze” szybko wychodząc na prowadzenie. Rozdrażniona Rzekunianka zdołała jednak odwrócić losy meczu i po strzeleniu dwóch bramek przechyliła szalę zwycięstwa na swoją stronę. Turbina musiała obejść się smakiem i pozostała jej walka o brązowe medale.

W tak zwanym małym finale spotkali się gracze Deportivo la Kadzidło oraz Turbiny Ostrołęka. Po obu drużynach widać było niedosyt spowodowany brakiem awansu do finału. Chłodniejszą głowę zachowali zawodnicy Turbiny. Po dwie bramki w tym spotkaniu zdobyli Kubat i Załęski, co znacząco przyczyniło się do zwycięstwa 4:1.

Wielki finał to pojedynek dwóch najrówniej grających drużyn na przestrzeni całego turnieju. Rzekunianka Rzekuń kontra JRC Team. W drużynie Rzekunianki zaprocentowało doświadczenie zdobyte na tego typu zawodach i finał przebiegł pod dyktando tej drużyny. Po pełnej kontroli i zwycięstwie 5:1 to zawodnicy z Rzekunia opuścili halę im. Arkadiusza Gołasia z Pucharem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika.

Klasyfikacja końcowa I Turnieju piłki nożnej z okazji Święta Niepodległości o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika:
1 miejsce: Rzekunianka Rzekuń
2 miejsce: JRC Team
3 miejsce: Turbina Ostrołęka
4 miejsce: Deportivo la Kadzidło

Laureaci trzech pierwszych miejsc odebrali z rąk dyrektora MZOSTiIT Arkadiusza Dobkowskiego pamiątkowe medale, puchary oraz nagrody rzeczowe. Dodatkowo indywidualnie wyróżniono najlepszych zawodników turnieju:
Najlepszy bramkarz: Mateusz Movsisyan (Turbina Ostrołęka)
Najlepszy strzelec: Damian Szymczyk (Rzekunianka Rzekuń) – 14 bramek
Najlepszy zawodnik turnieju: Aleksander Borkowski (JRC Team)

Drużyny wystąpiły w następujących składach:
Rzekunianka Rzekuń: Adrain Wołejszo, Damian Szymczyk, Jakub Podgajny, Jakub Galarski, Konrad Sobotka, Aleksander Dmochowski, Kacper Skierkowski
JRC Team: Jakub Trzciński, Aleksander Borkowski, Adam Hymkowski, Kacper Sokołowski, Kacper Dobkowski, Dominik Borowiecki, Franciszek Jastrzębski, Piotr Mosakowski, Bartosz Gołaszewski, Mikołaj Suska

Turbina Ostrołęka: Janusz Kubat, Albert Zdziarstek, Przemysław Kaczyński, Jan Kruczyński, Michał Załęski, Sebastian Szlachetka, Paweł Wysocki, Radosław Popieniek, Mateusz Movsisyan
Deportivo la Kadzidło: Borys Ciężar, Kacper Pabich, Jakub Wasyk, Karol Pierzchała, Tomasz Sęk, Adrian Kaczyński.

Turniej stał na naprawdę wysokim poziomie. Wydarzenie przyciągnęło na trybuny spore grono kibiców. Uczestnicy rywalizacji mieli zapewnione posiłki przygotowane przez Restaurację Olimpijską, więc pełni sił mogli zaprezentować sto procent swoich umiejętności. Wszystkim uczestnikom należą się wielkie brawa za zaprezentowaną postawę. Po tak pozytywnym odbiorze turnieju z pewnością możemy spodziewać się kolejnej edycji w przyszłym roku. Do zobaczenia na boisku!

Rekomendowane artykuły