WOPR-OS edukowało młodzież.

 

Wiele osób w okresie wakacyjnym wybiera wypoczynek nad wodą, dlatego też niezwykle ważną kwestią jest znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa panujących na terenach wodnych. Dzięki Wodnemu Ochotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu Ostrołęka dzieci oraz młodzież miały sposobność poszerzenia swojej wiedzy w tym zakresie.

9 lipca na Plaży Miejskiej w Ostrołęce odbyły się warsztaty na temat bezpiecznego pobytu nad wodą, pokazy sprzętu ratowniczego oraz patrole łodzią ratowniczą przygotowane przez WOPR-OS. Uczestnicy szkolenia mieli okazję przekonać się jak na co dzień wygląda praca osób dbających o nasze bezpieczeństwo nad wodą oraz z jakimi trudnościami muszą zmagać się ratownicy podczas wykonywania swoich obowiązków. Atrakcją wieńczącą niedzielne warsztaty były patrole łodzią ratowniczą po Narwi, dzięki którym wiele młodych osób po raz pierwszy zobaczyło malownicze tereny naszego miasta znajdujące się nad rzeką.

Wszyscy uczestnicy warsztatów otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik. Ogromne podziękowania należą się ekipie WOPR-OS za zorganizowanie oraz przeprowadzenie tej niezwykle ważnej i pożytecznej inicjatywy.

Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w pozostałych aktywnościach organizowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Rekomendowane artykuły