XXVII Turniej Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza

XXVII Turniej Piłki Nożnej im. Aleksandra Harabasza pod honorowym patronatem Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasza Kulika i Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego za nami.

Dwudniowe piłkarskie święto ku pamięci wybitnego trenera i wychowawcy dzieci i młodzieży Aleksandra Harabasza, przyciągnęło do hali im. Arkadiusza Gołasia szesnaście drużyn z trzech województw. W sumie 160 zawodników i zawodniczek oraz trenerzy i opiekunowie drużyn czynnie uczestniczyło w zawodach zorganizowanych przez Miasto Ostrołęka i MZOS-TiIT w Ostrołęce. Na trybunach hali im. Arkadiusza Gołasia gościliśmy także liczne grupy kibiców.

Pierwszego dnia turnieju, w sobotę 19 lutego rywalizowały ze sobą zespoły z rocznika 2012 i młodszych. Po 32 spotkaniach, i ośmiu godzinach zaciętej rywalizacji najlepsza okazała się drużyna Stomilu Olsztyn, która to w finale pokonała Kurpiowską Akademię Sportową z Kadzidła 3:0. Trzecie miejsce zajęła drużyna OTS Korony Ostrołęka po zwycięstwie 2:1 nad dziewczynkami z KS Jantar Ostrołęka. Na piątym miejscu uplasował się zespół Mini Soccer z Mrągowa przed LUKS Czerwin po wyniku 2:0. W meczu o siódme miejsce rywalizowały MKS Ostrowianka Ostrów Mazowiecka i APN Ostrołęka, górą z potyczki wyszła drużyna z Ostrowianki w stosunku 2:0.

W trakcie rozgrywek wybrano pięciu najlepszych zawodników turnieju, a wyróżnienia otrzymali:
– Igancy Lendzioszek (KAS Kadzidło) – najlepszy bramkarz,
– Maria Jastrzębska (KS Jantar Ostrołęka – najlepsza strzelczyni z 9 bramkami,
– Filip Marciniak (Stomil Olsztyn) – najlepszy zawodnik,
– Bartosz Kowalczyk (OTS Korona Ostrołęka) – najlepszy drybler,
– Filip Ezenyinwa (Stomil Olsztyn) – najlepszy obrońca.

Drugiego dnia turnieju, w niedzielę 20 lutego do rozgrywek przystąpiły drużyny z rocznika 2011 i młodszych. Był to dzień drużyny MŁKS z Łomży młodzi Łomżanie wygrali swoje 7 spotkań w grupie, a w wielkim finale potwierdzili swoją dobrą grę zwycięstwem 3:0 nad FDP Ostrów Mazowiecka. W meczu o trzecie miejsce spotkały się Ostrołęckie zespoły górą był APN po zwycięstwie 2:0 nad OTS Korona. Piąte miejsce przypadło Pogoni Łapy po meczu dziewczynkami z KS Jantar Ostrołęka 7:1. Siódme miejsce przypadło zawodnikom Ostrowianki Ostrów Mazowiecka, którzy to okazali się lepsi w meczu z MKS Przasnysz zakończonym wynikiem 2:0.

W roczniku 2011 i młodsi także wyróżniono 5 najlepszych zawodników:
– Zuzanna Rak (KS Jantar Ostrołęka) – najlepsza bramkarka,
– Julian Żerański (APN Ostrołęka) – najlepszy strzelec z 12 bramkami,
– Jan Sarniak (MŁKS Łomża) – najlepszy zawodnik,
– Igor Borawski (MŁKS Łomża) – najlepszy drybler,
– Maciej Rolka (OTS Korona Ostrołęka) – najlepszy obrońca.

Wszystkich uczestników uhonorowano pamiątkowymi medalami, najlepsze zespoły i wyróżnieni zawodnicy otrzymali puchary oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Miasto Ostrołęka z Prezydentem Miasta Ostrołęki Łukaszem Kulikiem na czele.

Drugiego dnia turnieju zaszczycił nas swoją obecnością Leszek Harabasz syn śp. Aleksandra Harabasza, również trener i wychowawca piłkarzy. Serdecznie dziękujemy za przybycie. Pan Leszek wspomniał wszystkim zgromadzonym w hali przy ul. Traugutta kibicom i uczestnikom sylwetkę swojego taty, podziękował za kontynuację turnieju z wielką historią ku pamięci Aleksandra Harabasza pomimo trudnej sytuacji pandemicznej.

Wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Ostrołęki Wojciechem Zarzyckim, Radną Miasta Ostrołęki Ewą Szatanek oraz Dyrektorem MZOS-TiIT w Ostrołęce Arkadiuszem Dobkowskim wręczał medale, puchary upominki i nagrody uczestnikom turnieju.

Rekomendowane artykuły