Frekwencja dopisała. Za nami pierwszy w tym roku Rodzinny Rajd Rowerowy

We wtorek, 2 maja odbył się premierowy w 2023 roku Rodzinny Rajd Rowerowy z okazji Dnia Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Honorowy patronat nad wydarzeniem sprawowali Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik oraz Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak.

Mieszkańcy naszego miasta i okolic bardzo chętnie uczestniczą w wyprawach rowerowych i nie inaczej było tym razem. Na liście startowej imprezy widniało blisko 200 nazwisk.

O godzinie 10:30, na scenie przy DH Kupiec nastąpiło oficjalne otwarcie wydarzenia. Na wstępie wiceprezydent Anna Gocłowska wraz z Wojciechem Zarzyckim i Stanisławem Szatankiem z prezydium rady miasta odśpiewali ,,Mazurka Dąbrowskiego”, a także rozdali flagi Polski licznie zgromadzonym uczestnikom wydarzenia.

O godzinie 11:00 wystartowała rowerowa podróż. Cykliści wyruszyli w kierunku Dzbenina, by następnie udać się do Rzekunia, pod tężnię solankową, gdzie nastąpił pierwszy postój wraz z poczęstunkiem. Na miejscu uczestników przywitał Wójt Gminy Rzekuń Bartosz Podolak. W Rzekuniu miłe chwile przeżywali najmłodsi uczestnicy rajdu, którzy otrzymali pamiątkowe medale oraz upominki. Po chwili przerwy można było ruszać w dalszą drogę. Miłośnicy rowerowych przygód jako następny cel podróży obrali sobie Szkołę Podstawową w Ołdakach, ponieważ tam został zaplanowany drugi postój. Ostatni etap malowniczej trasy prowadził na Stadion Miejski w Ostrołęce, gdzie usytułowana była meta Rodzinnego Rajdu Rowerowego.

Wszystkim uczestnikom rajdu należą się wielkie brawa za niezwykle sympatyczną atmosferę panującą podczas wydarzenia. Rowerzyści pokazali, że nawet rzęsiste opady deszczu nie są im straszne.

Na 2023 rok zaplanowane zostały jeszcze dwa Rodzinne Rajdy Rowerowe. Pierwszy z nich odbędzie się 17 czerwca, drugi zaś 27 sierpnia. Już teraz serdecznie zapraszamy do udziału!

Rekomendowane artykuły