Młodzi szczypiorniści zakończyli wakacyjne treningi

Przez ostatnie kilka dni młodzi mieszkańcy naszego miasta marzący o rozpoczęciu przygody z piłką ręczną mieli okazję skorzystać z bezpłatnych treningów szczypiorniaka. Za szkolenie młodzieży odpowiedzialny był klub UKS Diament Ostrołęka.

Mali adepci piłki ręcznej trafili w najlepsze z możliwych rąk w całym województwie mazowieckim. Radosław Bloch oraz Radosław Żebrowski w aspekcie szkolenia młodzieży są prawdziwym fachowcami. Na potwierdzenie tych słów wystarczy przypomnieć kilka tegorocznych wyników osiągniętych przez grupy, które prowadzili ostrołęccy szkoleniowcy.

W kategorii młodzika UKS Diament Ostrołęka zwyciężył w Mazowieckiej Lidze Młodzika, a następnie w finałach Mistrzostw Polski rozgrywanych w Ostrołęce uplasował się na znakomitej 5 pozycji. To czego nie udało się zdobyć w rozgrywkach klubowych chłopcy z Diamentu osiągnęli w rozgrywkach szkolnych. Mistrzostwo Mazowsza  i awans do turnieju finałowego Igrzysk Młodzieży Szkolnej to tylko przedsmak. W finale krajowym tegorocznych Igrzysk zawodnicy SP nr. 10 zajęli pierwsze miejsce zdobywając Mistrzostwo Polski Szkół Podstawowych. Warto również dodać, że Radosław Bloch w poprzednim sezonie był odpowiedzialny za wyniki osiągane przez kadrę Mazowsza w kategorii młodzika. W szeregach tej drużyny  znalazło się kilku ostrołęczan. Kadra naszego województwa nie miała sobie równych w Mistrzostwach Polski Województw bardzo pewnie sięgając po złoty medal.

Treningi były zróżnicowane. Połączenie ćwiczeń ogólnorozwojowych z elementami rzemiosła piłki ręcznej przyniosło znakomite korzyści. Nawet po zaledwie kilku dniach szkolenia można było zaobserwować znaczący progres u osób biorących udział w kształceniu. Po zakończeniu ostatniego dnia cyklu treningów na kursantów czekała miła niespodzianka. Każdy uczestnik zajęć otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasz Kulika. Zawodnicy upominki odebrali z rąk Przewodniczącego Rady Miasta Ostrołęki Wojciecha Zarzyckiego.

Miejmy nadzieję, że dzięki zajęciom udało się dostrzec kilka młodych talentów, które w przyszłości będą stanowiły o sile klubu UMKS Trójka Ostrołęka. Przypomnijmy, że w tym sezonie ostrołęcka drużyna po raz pierwszy w historii zagra w I lidze piłkarzy ręcznych.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom zajęć i zachęcamy do zapoznania się z ofertą pozostałych wydarzeń przygotowanych w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”.

Rekomendowane artykuły