Morsy zainaugurowały sezon na lodowate kąpiele

W niedzielę, 22 października ostrołęcka plaża miejska została owładnięta przez miłośników kąpieli w zimnej wodzie. Pokaźna grupa osób wspólnie wskoczyła do Narwi by oficjalnie otworzyć sezon na morsowanie. Na wydarzenie uczestników zaprosili Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik, Prezes Zarządu SPS Handel Sp. z o.o. Marek Szczepanek oraz grupa morsów ,,Lecę Morsować Ostrołęka” .

Jedno jest pewne. Morsom żadna pogoda nie jest straszna. Niekorzystne warunki atmosferyczne nie przeszkodziły we wspólnej celebracji otwarcia sezonu morsowego.  Parę minut po godzinie trzynastej potężna grupa morsów udała się w kierunku rzeki i razem wykonała pierwsze zanurzenie w sezonie. W imprezie mógł wziąć udział każdy chętny. Wśród uczestników można było zaobserwować nawet kilkuletnich adeptów morsowania, czynny udział brali również seniorzy.

Dużo osób po raz pierwszy odważyło się spróbować sztuki morsowania, ale po radości wypisanej na twarzach można wywnioskować, że z pewnością ta czynność na stałe wejdzie im w krew.

Na uczestników czekało sporo atrakcji i niespodzianek. Do dyspozycji morsów była gorąca zupa, grill, ognisko, stoiska ze słodkościami, gorące napoje oraz wiele więcej. Dzieci mogły spożytkować energię w specjalnych namiotach gdzie odbywały się gry i zabawy. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się mobilne balie oraz mobilna sauna. Każdy po zimnej kąpieli w Narwi mógł ogrzać się w saunie, a także wannach z gorącą wodą i hydromasażem.

Cała impreza bez wątpienia okazała się strzałem w dziesiątkę, a Ostrołęka po raz kolejny udowodniła, że kocha morsować.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tej fantastycznej inicjatywie.

Rekomendowane artykuły