Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki

16 kwietnia, w hali sportowo-widowiskowej im. Arkadiusza Gołasia rozegrano Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki.

W zmaganiach wzięło udział 9 drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Do grupy A przydzielono: I Liceum Ogólnokształcące, III Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 2, Zespół Szkół Zawodowych nr 4 oraz I Liceum Ogólnokształcące CN-B. O zwycięstwo w grupie B rywalizowały: II Liceum Ogólnokształcące, Zespół Szkół Zawodowych nr 1, Zespół Szkół Zawodowych nr 3, II Społeczne Liceum Ogólnokształcące.

Od początku turnieju margines błędu był praktycznie zerowy. Wyniki grupowe decydowały o przydzieleniu do spotkań o poszczególne miejsca. W finale zagrali zwycięzcy grupy A – III LO, a także tryumfatorzy grupy B – ZSZ nr 1. Puchar za pierwsze miejsce do szkolnej gabloty zabrali reprezentanci III LO, którzy w dwóch setach rozprawili się z przeciwnikami.

Ogromne emocje towarzyszyły spotkaniu o brązowy medal. O zwycięstwie zadecydował tie-break, w którym więcej spokoju zachowali siatkarze II LO. Ekipa I LO ukończyła zawody tuż za podium. Na piątej lokacie uplasowali się uczniowie ZSZ nr 3, którzy pokonali 2:0 ZSZ nr 2. Siódme miejsce padło łupem II SLO, ósmą pozycję zajął ZSZ nr 4, a stawkę drużyn zamknęło I LO CN-B.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, a do laureatów trzech pierwszych miejsc powędrowały również puchary. Upominki otrzymali także opiekunowie wszystkich drużyn. Bohaterów wtorkowego wydarzenia udekorowali: dyrektor ostrołęckiej delegatury Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego Mariusz Popielarz, Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik oraz Przewodnicząca Młodzieżowej Rady Miasta Ostrołęki Urszula Remiszewska.

Wydarzenie współfinansowano ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.