Złota Turbina! Znamy mistrzów OLPN 2024

Tylko jedna pozycja medalowa pozostała do obsadzenia w Ostrołęckiej Lidze Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta Ostrołęki Pawła Niewiadomskiego. W poniedziałek, 27 maja rozegrano 10 kolejkę piłkarskich zmagań.

Puchar jest nasz! Tę słynną stadionową przyśpiewkę mogą zaintonować zawodnicy Turbiny Ostrołęka. Na jedną kolejkę przed końcem sezonu Turbina zapewniła sobie tytuł mistrzowski. Trzy punkty wylądowały na koncie mistrzów bez gry, ponieważ ekipa Elektro-Energetyki nie zdołała zebrać wystarczającej liczby graczy umożliwiającej przystąpienie do spotkania.

Wicemistrzostwo przypieczętował Dzbenitinaikos. Krzysztof Trzciński i spółka pokonali 4:1 AMP PIECAR. Trzciński zdobył w tym pojedynku dwie bramki i tym samym zrównał się ilością trafień z Pawłem Dzbeńskim reprezentującym Turbinę Ostrołęka. W ostatniej kolejce czeka nas pasjonująca walka o koronę króla strzelców.

Tamers Olszewo-Borki czy LZS Promil Olszewka? Kto zakończy rozgrywki na trzeciej lokacie? Odpowiedzi na te pytania również poznamy dopiero w ostatniej kolejce. W poniedziałkowy wieczór obie ekipy odniosły zwycięstwa. Tamers nie dał większych szans Lechowi Lelis tryumfując 4:0. Promil natomiast okazał się o jedną bramkę lepszy od X-Car Auto-Lakiery. W dogodniejszej pozycji wyjściowej przed decydującą turą meczów jest Tamers, który ma jeden punkt więcej w ligowej tabeli.

Drużyny Otomoto FC i Funzone Paintball Olszewka podzieliły się punktami. Wynik tej potyczki to 1:1. Darmowe trzy punkty otrzymał Drwalex Białobiel. Stora Enso nie stawiła się na spotkanie, co automatycznie zostało zakwalifikowane jako walkower.

Wyniki 10 kolejki OLPN 2024:

  • Stora Enso 0:3 Drwalex Białobiel
  • Otomoto FC 1:1 Funzone Paintball Olszewka, (Łyziński – Pieńkos)
  • AMP PIECAR 1:4 Dzbenitinaikos, (Danieluk – Trzciński x2, Parzych, Minota)
  • Turbina Ostrołęka 3:0 Elektro-Energetyka
  • Tamers Olszewo-Borki 4:0 Lech Lelis, (Jastrzębski x2, Gąska, Białobrzeski)
  • X-Car Auto-Lakiery 0:1 LZS Promil Olszewka, (Bednarczyk)

Tabela oraz klasyfikacja strzelców:

11 kolejka OLPN 2024 (ostatnia) zostanie rozegrana w piątek, 7 czerwca.

 

Galeria zdjęć (10 kolejka OLPN 2024, 27.05.2024 r.)

Rekomendowane artykuły