Turnieje wieńczące ,,Sportowe Wakacje w Mieście 2023”

Ostatniego dnia sierpnia, w Parku Wodnym odbyły się dwa turnieje będące zwieńczeniem ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2023”.

Jako pierwsi zmagania rozpoczęli szachiści. Premierowe partie wystartowały kilka minut po godzinie 10:00. Za przeprowadzenie zawodów odpowiedzialny był klub MUKS Tęcza Ostrołęka. W rozgrywkach wzięło udział blisko 30 graczy. Zwycięzca został wyłoniony po ponad trzech godzinach rywalizacji. Najlepszy tego dnia okazał się Łukasz Staśkiewicz, drugie miejsce zajął Wojciech Traczewski, a grono medalistów uzupełnił Adrian Wójcik.

O 12:00 do gry wkroczyli młodzi sympatycy bowlingu. Do turnieju zgłosiło się 17 zawodniczek i zawodników. Z racji, że dla wielu z nich była to pierwsza w życiu przygoda z tym sportem turniej miał charakter typowo towarzyski i nie prowadzono oficjalnej klasyfikacji. Za prawidłowy przebieg zawodów odpowiadał Ostrołęcki Klub Bowlingowy.

Po zakończeniu rozgrywek w obu dyscyplinach, wszyscy uczestnicy zmagań otrzymali pamiątkowe medale oraz nagrody rzeczowe, które ufundował Prezydent Miasta Ostrołęki Łukasz Kulik.

Wielkie brawa dla wszystkich młodych sportowców!

Rekomendowane artykuły