Szach mat. Lipcowa nauka gry w szachy zakończona.

Zakończyły się zajęcia z nauki gry w szachy prowadzone w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. W każdy wtorek oraz czwartek lipca młodzi mieszkańcy naszego miasta mieli okazję rozwijać swoje umiejętności oraz poszerzać wiedzę na temat jednej z najstarszych gier na świecie.

Była to doskonała sposobność treningu m.in. cierpliwości, samokontroli, dyscypliny oraz strategicznego myślenia. Nabycie tych cech z pewnością zaprocentuje w przyszłości nie tylko podczas rozgrywek szachowych ale również w życiu codziennym. Jednak najważniejszymi sprawami, które umożliwiły młodzieży regularne spotkania w Parku Wodnym były aktywne spędzenie wakacyjnego czasu oraz możliwość nawiązania nowych znajomości czy też przyjaźni. Zapewne wielu uczestników znalazło dzięki zajęciom partnerów, z którymi będą mogli trenować i rozgrywać partie szachowe.

Godnym podziwu jest ekspresowe tempo w jakim młodzi adepci szachów chłonęli wiedzę. Nawet ci dla, których było to pierwsze zetknięcie z tą grą pod koniec szkolenia prezentowali manewry, których nie powstydziliby się wytrawni zawodnicy.

Na ostatnich zajęciach rozegrano turniej podsumowujący naukę. Do rywalizacji przystąpiło kilkunastu śmiałków. Ponad dwie godziny trwało rozegranie wszystkich partii pomiędzy zawodnikami. Najlepszy wśród rywalizujących okazał się Łukasz Staśkiewicz. Podium uzupełnili Kacper Pyskło i Mateusz Staśkiewcz, którzy zajęli odpowiednio drugie i trzecie miejsce. Wszystkim zawodnikom należą się wielkie gratulacje za zaprezentowaną postawę.

Po zakończeniu rozgrywek każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal oraz nagrodę ufundowaną przez Prezydenta Miasta Ostrołęki Łukasz Kulika. Zapraszamy do wzięcia udziału w pozostałych zajęciach oraz inicjatywach przygotowanych dla młodzieży w ramach ,,Sportowych Wakacji w Mieście 2022”. Dzięki Prezydentowi Miasta Ostrołęki Łukaszowi Kulikowi udział dzieci i młodzieży w wydarzeniach jest bezpłatny.

Rekomendowane artykuły